AO: Janowicz w 3. rundzie

« powrót | Data publikacji: 15-01-2014 07:37

Jerzy Janowicz awansował do 3. rundy wielkoszlemowego Australian Open. Polak, który przedarł się przez pięciosetową przeprawę z mało znanym Jordanem Thompsonem w pierwszym spotkaniu w Melbourne, tym razem potrzebował czterech setów, by pokonać Pablo Andujara. Mecz zakończył się wynikiem 4-6  7-6(3)  7-6(5)  6-3.

Od początku meczu obaj panowie walczyli z serwisem przeciwnika. Praktycznie w każdym gemie gra była wyrównana i zarówno Polak jak i Hiszpan mieli swoje szanse na przełamanie. Jedyną w premierowej odsłonie wykorzystał Andujar, który wyszedł na 3-2 i nie zmarnował wypracowanej przewagi.

Pierwsza połowa drugiego seta nie wskazywała na przebudzenie Jerzyka. 23-letni Łodzianin przegrywał już 0-2, ale zdołał wrócić w 6. gemie i dzięki temu rozegrano tie-break. W dogrywce lepszy okazał się Janowicz, który wygrał do trzech i dzięki temu wyrównał stan pojedynku.

Początek kolejnej odsłony również nie napawał optymizmem, bowiem rozstawiony z „dwudziestką” Polak ponownie dał wyjść rywalowi na 3-1. W kolejnym gemie serwisowym Hiszpana zdołał jednak wrócić do gry. Po raz drugi w meczu do wyłonienia zwycięzcy seta musiał zadecydować tie-break. Ponownie górą był reprezentant biało-czerwonych, wygrywając 7-5.

W czwartym secie mimo dość wyrównanej gry, Jurkowi udało się uśpić nieco czujność rywala i wygrał jego podanie w 4. gemie. Więcej zwrotów akcji nie było. Janowicz powtórzył swój wynik sprzed roku, awansując do 3. rundy wielkoszlemowego Australian Open. Mecz trwał niespełna 3,5 godziny.

Tenisista znad Wisły posłał na drugą stronę kortu 15 asów serwisowych i 63 piłki kończące. Ponadto, zwycięzca spotkania średnio 2 na 3 podania trafiał w karo serwisowe za pierwszym razem. Obaj panowie mieli na swoim koncie taką samą liczbę wywalczonych break pointów oraz liczbę przełamań (3 z 11 szans). W statystyce pojedynczych wymian lepszy był Polak (151-149).

Na Janowicza czeka już rywal w 3. rundzie. Będzie nim Niemiec Florian Mayer, który wcześniej odprawił po pięciosetowej potyczce Michaiła Jużnego 6-4  3-6  6-3  3-6  6-3.