AO: Azarenka w drugiej rundzie

« powrót | Data publikacji: 14-01-2014 18:14

Wiktoria Azarenka, która broni tytułu na kortach Australian Open, już w pierwszej rundzie musiała się sporo napracować. Białorusinka dopiero po 105 minutach pokonała Szwedkę Johannę Larsson 7-6(2) 6-2.

Już w pierwszym gemie dzisiejszej konfrontacji Wiktoria musiała seriami bronić break-pointów, jednak poradziła sobie z tym zagrożeniem i objęła prowadzenie 1-0. Kolejne kłopoty 2. rozstawionej pojawiły się ponownie przy drugiej zagrywce. Białorusinka obroniła trzy szanse na rywalki, ale za czwartą została przełamana (1-2). Popularnej "Vice" udało się jednak od razu zniwelować straty i wyrównać na 2-2. W końcówce swoje szanse ponownie miała Szwedka. Larsson najpierw serwowała z zapasem breaka przy stanie 5-4, natomiast później 6-5. 91. tenisistka świata wyraźnie nie radziła sobie z presją wyniku i za każdym razem traciła cenną przewagę i o losach tej części meczu zadecydował tie-break. W dodatkowej rozgrywce Szwedka również zaliczyła kilka ram i zupełnie nieudanych zagrań. Po 72 minutach rywalizacji obrończyni tytułu wygrała 7-6(2).

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęła Wiktoria, która już w trzecim gemie uzyskała przewagę przełamania i po błyskawicznym rozegraniu swojego serwisu odskoczyła na 3-1. Druga tenisistka świata niemal całkowicie dominowała na korcie w końcówce tego seta i z podwójnym breakiem objęła prowadzenie aż 5-2. Szwedka coraz bardziej gasła na korcie, popełniając dużo więcej błędów. Azarenka choć z małymi kłopotami, za czwartą piłką meczową awansowała do drugiej rundy Australian Open (7-6(2) 6-2).

W drugiej rundzie Białorusinka zagra z Czeszką Barborą Zahlavovą Strycovą.