Dla dzieci i mlodziezyRakieta?Spakowana!

ZDJĘCIA

Nawet największy pasjonat tenisa, każdego dnia musi borykać się z wieloma przeszkodami, utrudniającymi regularną grę i robienie postępów. Odpowiedzią na wszelkie trudności jest coraz bardziej popularna w Polsce turystyka tenisowa.

Sezon gry na kortach otwartych można śmiało uznać za rozpoczęty, w związku z czym najwyższy czas popracować nad swoją formą tenisową. Jednak w ciągu roku natłok zajęć i obowiązków nie zawsze pozwala na czasochłonne dojazdy do często oddalonych obiektów sportowych i systematyczne uczestnictwo w zajęciach. Brak regularności treningów często znajduje swoje odbicie w braku postępów. Wówczas każdy obiecuje sobie, że w wolnym czasie lub też podczas urlopu na pewno nadrobi zaległości. Mimo to, w dalszym ciągu zdecydowana większość amatorów tenisa na czas urlopu odkłada rakietę do szafy i nie uwzględnia jej w swoim wakacyjnym bagażu. Może tym razem, planując letni wypoczynek, warto rozważyć spędzenie wakacji z tenisem, co z pewnością pomoże ominąć wszystkie przeszkody, stojące na drodze ku lepszej formie, a z którymi spotykamy się na co dzień.


TURYSTYKA TENISOWA W POLSCE


Turystyka tenisowa to trend zauważalny nie tylko w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej. Wyjazdy tenisowe dla osób dorosłych z roku na rok zyskują na popularności również w Polsce. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów tenisa, dostępnych jest coraz więcej ofert aktywnego wypoczynku z rakietą. Komfortowe hotele z bogatym kompleksem sportowym, świetnie przygotowane korty, profesjonalny program szkoleniowy realizowany przez doświadczonych trenerów, bogaty program animacyjny poza kortem, a ponadto nieograniczone możliwości treningu – to niewątpliwe atuty turystyki tenisowej. Prekursorem i liderem turystyki tenisowej w Polsce jest Biuro Podróży Tenis Travel.

 

PO PIERWSZE – TENIS

Wczasy z tenisem to propozycja zarówno dla osób początkujących, jak również tych, którzy pierwsze kroki na korcie mają już dawno za sobą. Regularność i powtarzalność treningów, a także nowoczesne metody nauczania i duża efektywność zajęć sprawiają, że niemal każdy bardzo szybko robi postępy w grze. Tygodniowe szkolenie podczas wyjazdu tenisowego to odpowiednik nawet 3 miesięcy treningu, dzięki czemu postępy są praktycznie gwarantowane. Tenisiści mogą polepszyć swoją technikę gry, poprawić precyzję uderzeń, a także poznać nowe elementy taktyczne. Nie zabraknie rywalizacji oraz oczywiście świetnej zabawy. Osoby, które jeszcze nigdy nie grały w tenisa, powinny jak najszybciej spróbować swoich sił w tym pięknym sporcie. Świetną okazją ku temu będzie wyjazd przeznaczony wyłącznie dla osób całkowicie początkujących, w gronie których każdy będzie czuł się swobodnie i komfortowo. Nawet nie zauważą jak szybko zaczną celnie i precyzyjnie przebijać piłkę, a także rozgrywać pierwsze wymiany. Podstawową zaletą treningów jest niewielka liczebność grup dopasowanych pod względem zaawansowania – maksymalnie 4-osobowe u dorosłych i maksymalnie 5-osobowych w przypadku dzieci. Podczas wyjazdów trenerzy skrupulatnie realizują opracowany przez Tenis Travel system szkoleniowy, który w porównaniu do tradycyjnych metod nauczania, gwarantuje nawet czterokrotnie szybsze postępy w grze. Dzięki przyjaznej, sportowej atmosferze oraz wykwalifikowanej i wyrozumiałej kadrze trenerskiej na każdy trening czeka się z niecierpliwością.

 

 

A PO TRENINGU…


Jeśli ktoś w dalszym ciągu będzie czuł tenisowy niedosyt, zawsze można zdecydować się na dodatkowe możliwości treningowe: wziąć udział w indywidualnych zajęciach z trenerem, rozegrać sparing z innym uczestnikiem wczasów lub uczestniczyć w zajęciach Cardio Tenisa – zyskującej coraz większą grupę zwolenników formie treningu łączącego w sobie tenis z elementami fitnessu. A co poza tenisem? Pełen wachlarz możliwości: całodzienne zajęcia sportowo – rekreacyjne i animacje dla dzieci w ramach programu „Razem, ale osobno”, którego ideą jest spędzenie wspólnych rodzinnych wakacji, a przy tym dających możliwość realizowania aktywnego programu pobytu każdemu z członków rodziny. Ponadto wszyscy wczasowicze mogą wziąć udział w wieczornym programie animacyjnym, a także korzystać z wielu atrakcji hotelowych – regeneracji sił w nowoczesnym centrum SPA, odpoczynku na plaży, a nawet lekcji jazdy konnej. Otaczająca natura i przyroda, której nie brakuje w miejscach organizacji wczasów, na pewno pomogą się zrelaksować – można ulec urokowi Mazur, wyciszyć się wśród lasów Wielkopolski, poczuć wyjątkowy górski mikroklimat w Beskidach lub zażyć słonecznych i morskich kąpieli u wybrzeży Chorwacji.

 

 

TENISOWA PRZYGODA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


Poza wczasami tenisowymi dla dorosłych, drugim nurtem turystyki tenisowej są wyjazdy dla dzieci i młodzieży w formie obozów tenisowych. Najbardziej doświadczonym organizatorem jest Biuro Turystyki Tenisowej – Tenis Travel, które od 8 lat, spełnia tenisowe marzenia dzieci i młodzieży. Podczas obozów młodzi adepci tej dyscypliny przez 12 dni biorą udział w profesjonalnym szkoleniu prowadzonym przez doświadczoną kadrę trenerską. Zajęcia prowadzone w maksymalnie 5-osobowych grupach gwarantują odpowiednią dynamikę treningów, a także radość i przyjemność z gry. Oczywiście pojawią się również elementy rywalizacji między uczestnikami, jednak wszystko w zdrowej, sportowej atmosferze. Poza treningami, wychowawcy i animatorzy wypełniają czas obozowiczów zajęciami sportowo – rekreacyjnymi: rozgrywkami zespołowymi, konkursami sprawnościowymi, grami i zabawami. Szlifować formę można w czołowych ośrodkach tenisowych w Polsce. Podczas obozu można również oddawać się innym pasjom, dzięki idei wyjazdów Tenis Mix, łączących w sobie tenis i inną aktywność, np.: żeglarstwo, windsurfing, taniec, piłkę nożną, paintball. Wakacje są raz w roku, dlatego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniej oferty sprawdzonego i doświadczonego organizatora.

 

 

WAKACJE Z TENISEM?  SAME ZALETY


Możliwości spędzenia wakacji z tenisem jest coraz więcej, a grono fanów turystyki tenisowej w Polsce stale się powiększa. Coraz więcej pasjonatów tego sportu nie chce rozstawać się z rakietą w czasie urlopu. Decydując się na letni wypoczynek z tenisem w czasie wakacji możemy tylko zyskać. Znika problem dojazdów do odległych obiektów, kwestia opieki nad dziećmi, a także wysokich cen kortów i zajęć z trenerem. Wakacje to idealny czas na to, aby rozpocząć swoją przygodę z tenisem lub nadrobić czas, którego brakuje w ciągu roku. Wczasy tenisowe to możliwość odpoczynku od codziennych zajęć, solidnego treningu, a przede wszystkim spędzenia czasu z rodziną w atrakcyjnych kurortach. Planując tegoroczny urlop naprawdę warto przeznaczyć trochę miejsca na sprzęt tenisowy.

 

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X