Dla dzieci i mlodziezyJak wybrać obóz dla swojego dziecka?

ZDJĘCIA

Z roku na rok coraz więcej osób jest zainteresowanych aktywnym spędzeniem letnich wakacji.  Jednak problem rozpoczyna się w momencie konkretnego wyboru danej oferty. Czym należy kierować się przy wyborze, na co szczególnie należy zwrócić uwagę, żeby nasze dzieci wróciły z wyjazdu w pełni zadowolone.


Postaramy się ułatwić Państwu podjęcie tej niezwykle trudnej decyzji. Od kilku lat skrupulatnie analizowaliśmy oferty obozów tenisowych organizowanych zarówno przez Biura Podróży, jak również przez organizatorów prywatnych ( trenerzy tenisa).  Naturalnie nie zamierzamy wskazać konkretnego organizatora, jednak chcemy przedstawić kilka kluczowych wskazówek na które koniecznie należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

 Bezpieczeństwo

 

Jest to bez wątpienia najbardziej istotny element dla każdego rodzica. Nie można bagatelizować tej kwestii.  Zawsze należy zweryfikować, czy:

- organizator zapewnia odpowiednią liczbę kadry – na 10 uczestników powinien przypadać 1 wychowawca

- czy kadra ma odpowiednie kwalifikacje – wykształcenie pedagogiczne, bądź ukończone kursy na wychowawców kolonijnych, oczywiście oprócz wymaganych dokumentów proszę również zweryfikować, czy kadra jest doświadczona.

- lekarz – podczas pobytu na obozie organizator powinien zapewnić opiekę medyczną dla uczestników obozu. Możliwości są różne : lekarz w kadrze obozu, lub umówiony lekarz (tzw. lekarz na telefon) który jest do naszej dyspozycji przez 24 h na dobę

- ratownik – w większości przypadków obozy organizowane są przy wodnych akwenach (morze, jezioro, lub basen). Organizator wypoczynku jest zobowiązany zatrudnić ratownika wodnego, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem grupy.

 

Wiarygodność

Bardzo istotny element, szczególnie, gdy poszukujemy organizatora przez Internet lub organizator jest z poza naszego województwa.

Wbrew pozorom bardzo łatwo można zweryfikować wiarygodność organizatora. W każdym województwie znajduje się spis organizatorów turystycznych, którzy mają odpowiednie uprawnienia przy organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Marszałkowskiego w celu weryfikacji, czy rzeczywiście wybrany przez nas organizator posiada odpowiednie uprawnienia.

Niektóre większe biura podróży zrzeszone są w specjalnej organizacji PIT – Polska Izba Turystyki. Jest to 100 procentowa gwarancja, że organizator jest godny polecenia.

 

Profesjonalna kadra

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy kadra powinna być doświadczona, oraz powinna mieć ukończone odpowiednie kursy. Gdy wysyłamy nasze dzieci na obóz tenisowy należy dokładnie zweryfikować kto będzie uczył tenisa nasze pociechy. Przeciętnie obóz trwa około 12 dni, przez ten czas dziecko może poczynić znaczne postępy w grze, jednak pod warunkiem, że szkoleniem zajmie się:

- instruktor tenisa

- trener II klasy

- trener I klasy

Bardzo istotne jest posiadanie przez trenera lub instruktora dokumentów świadczących o jego kwalifikacjach, gdyż daje nam to gwarancje, że szkoleniowiec oprócz umiejętności tenisowych potrafi również swoje umiejętności przekazać dla uczniów.

Zdarza się, że zajęcia tenisa prowadzą byli zawodnicy, jednak nie posiadają oni odpowiednich kursów szkoleniowych i często nie są w stanie prawidłowo poprowadzić zajęć tenisa.

 

Profesjonalne ośrodki wypoczynkowe

 

Wysyłając dziecko na obóz tenisowy należy zweryfikować, co tak naprawdę oferuje dany ośrodek. Pozwoli to nam zweryfikować czy program, który organizator zamierza zrealizować jest w rzeczywistości realny. Należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

- liczba kortów tenisowych na terenie ośrodka

- baza sportowa na terenie ośrodka

- miejsce w którym można realizować program zastępczy na wypadek opadów deszczu (hala sportowa)

- czy ośrodek jest ogrodzony, czy jest wyłącznie do dyspozycji naszego obozu?

 

Sposób przeprowadzenia zajęć tenisowych

Bardzo istotny element obozu tenisowego. Niestety organizatorzy dość często prześcigają się w fikcyjnej liczbie godzin tenisowych. Przeglądając oferty można nawet spotkać się z  zapewnieniem, że każdy uczestnik ma nawet 6 godzin tenisa dziennie ! Bardzo łatwo można zweryfikować czy informacja jest prawdziwa:

- należy dowiedzieć się ile kortów mamy do dyspozycji

- ile jest przewidzianych szkoleniowców

- jak liczne są grupy tenisowe

- przeanalizować plan dnia na obozie

 

 

Dojazd

 

Zazwyczaj obóz organizowany jest dość daleko od naszego miejsca zamieszkania. Z tego powodu istotnym elementem jest możliwość dojazdu z naszego miejsca zamieszkania pod opieką wychowawcy na obóz. Oczywiście nie możliwe jest, żeby z każdego miejsca w Polsce organizator zapewnił dojazd, jednak wiele biur podróży daje nam możliwość dojazdu z największych miast w Polsce. Jest to bez wątpienia duże udogodnienie, ponieważ koszt dojazdu własnego jest dość duży, ponadto oszczędzimy cenny czas.

 

Są to podstawowe elementy, które warto skrupulatnie przeanalizować, zanim wyślemy nasze dziecko na obóz tenisowy. Przestrzegamy wszystkich rodziców przed wysyłaniem dzieci na obóz bez dokładnej analizy co w rzeczywistości oferuje nam organizator. Drodzy rodzice, pamiętajcie nie wszystko złoto, co się świeci – poświęćmy trochę więcej czasu na wybór odpowiedniego organizatora, tak aby dzieci i młodzież mogły w 100 procentach wykorzystać wakacyjny okres na aktywny wypoczynek z rakietą tenisową!

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X