Dla doroslychJak dokonać wyboru wczasów tenisowych?

ZDJĘCIA


1. Czym są wczasy tenisowe?


Wczasy tenisowe jest to forma aktywnego wypoczynku adresowana do osób dorosłych i rodzin z dziećmi, gdzie organizatorzy skupiają się głównie na szkoleniu tenisowym oraz na doskonaleniu gry w tenisa ziemnego. Jest to główne założenie takiego wyjazdu, aczkolwiek nie jedyne. Wczasy tenisowe pozwalają uczestnikom spędzać czas w gronie rodzinnym przy jednoczesnej aktywności fizycznej. Wyjazdy organizowane są w hotelach i w ośrodkach w całej Polsce, a nawet za granicą. Biuro podróży często oferują opiekę nad dziećmi uczestników wczasów, podczas gdy rodzice są na treningach tenisowych.

 

 

2. Jakie czynniki są ważne przy wyborze odpowiednich wczasów tenisowych?


Dla osób, które grają w tenisa najważniejsze przy wyborze wczasów tenisowych jest to, aby szkolenie tenisowe było prowadzone na najwyższym poziomie. Istotne jest to, aby podczas treningu na korcie znajdowała się odpowiednia liczba graczy, tak aby wszyscy mieli szansę na owocna naukę. Ważne jest także, aby trener był osoba doświadczoną najlepiej z uprawnieniami Polskiego Związku Tenisowego lub PTR. Osoby, które są na poziomie zaawansowanym w grze w tenisa na pewno będą zainteresowane treningiem indywidualnym. Warto zatem dowiedzieć się u organizatora, czy można wziąć udział w takim szkoleniu. Dla całych rodzin, gdzie udział we wczasach tenisowych oprócz osób dorosłych biorą również dzieci, najważniejsze jest to, aby podczas treningów tenisa dzieci pozostawały pod dobrą fachową opieka. Tak, aby rodzice ze spokojnym sumieniem mogli się oddać aktywnemu wypoczynkowi będąc zarazem pewni, że w tym czasie ich dzieci się nie nudzą.

 

 

 

3. Na co jeszcze zwrócić uwagę?


Ważnym czynnikiem jest odpowiednie zaplecze hotelowe. Należy upewnić się, że hotel, w którym mają odbywać się wczasy posiada na swoim terenie korty tenisowe, tak abyśmy w krótkim czasie mogli przemieścić się z pokoju na trening na korcie. Istotne jest aby biuro, z którym planujemy wczasy było rzetelnym i wiarygodnym organizatorem wypoczynku. Należy zawsze sprawdzić wiarygodność biura, pytając o: wpis do bazy organizatorów turystyki (prowadzone przez Marszałka Województwa), ubezpieczenie organizatorów turystyki (w Polsce jest obowiązkowe). Warto również zwrócić uwagę na liczbę organizowanych przez dane biuro wyjazdów. W przypadku wątpliwości najlepiej skontaktować się bezpośrednio z biurem organizatora. Jeśli będzie znał odpowiedzi na większość naszych pytań najprawdopodobniej zna się na rzeczy i możemy mu zaufać.

 

 

4. O co pytać organizatorów wczasów tenisowych?


Najlepiej pytać o wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Przede wszystkim warto spytać o:
Jak liczne są grupy tenisowe? Ile kortów pozostaje do dyspozycji organizatora podczas trwania turnusu?

  • Czy trenerzy są profesjonalni, czy posiadają stosowne uprawnienia?
  • Kto stanowi pozostałą część kadry poza trenerami tenisa?
  • Czy organizator zapewnia sprzęt? (piłki tenisowe, rakiety tenisowe)
  • Jaki jest standard ośrodka?
  • Czy korty są na miejscu, czy trzeba do nich dojeżdżać lub przechodzić przez ruchliwą ulice?
  • Jakie atrakcje mają zapewnienie uczestnicy oprócz tenisa?
  • Jakie atrakcje zapewnia organizator w przypadku deszczowej pogody?
  • Jak wygląda opieka nad dziećmi podczas treningów rodziców?

 

5. Jak znaleźć wczasy tenisowe, które spełnią nasze oczekiwania?


Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę: wczasy tenisowe oraz przejrzenie stron, które się wyświetlą. Potem już tylko kontakt z organizatorem, aby dowiedzieć się szczegółów. Takim sposobem każdy powinien znaleźć wczasy tenisowe dostosowane do jego potrzeb. Nie ma na co czekać! Zaplanuj już dziś tenisowy wypoczynek dla siebie i swojej rodziny! Życzymy udanych wakacji z rakietą!


wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X