Dla doroslychGdzie szukać sparingpartnera?

ZDJĘCIA

 

Gdzie szukać sparingpartnera?

Poszukujesz kogoś kto mógłby z tobą ćwiczyć? Partnera do gry? Masz kilka możliwości. Dzięki rozwojowi technologii najłatwiej skorzystać z Internetu. Więc załóż swoje okulary korekcyjne do komputera na nos i w ciągu kilku chwil zacznij przeglądać bazy danych oraz ogłoszenia na stronach internetowych dotyczących tenisa ziemnego – ewentualnie zamieścić własny wpis. Duże pole do manewru dają portale społecznościowe w szczególności popularny Facebook. Możesz rozpocząć swoje poszukiwania w gronie własnych znajomych lub w grupach miłośników „białego sportu”.  Minusem tego rozwiązania jest fakt, że nie znamy dokładnie osoby, która będzie nam partnerować. Po spotkaniu możemy dojść do wniosku, że nasz nowy partner preferuje odmienny styl gry, ma umiejętności na innym poziomie niż nasze, albo po prostu zachowuje się gburowato. Niestety niepowodzenie w wyborze, często zniechęca do dalszych poszukiwań, a to z kolei negatywnie wpływa na Twoją grę.

 

 

Rozważyć możesz również odwiedzanie turniejów amatorskich. Udział lub nawet samo oglądanie tego typu rozgrywek ma szereg zalet. Zdobywasz doświadczenie, ogranie z zawodami, rozwijasz umiejętności. Turnieje amatorskie pełne są miłośników tenisa ziemnego, wśród których znalezienie sparingpartnera lub grupy treningowej jest łatwiejsze aniżeli w innych okolicznościach. Należy pamiętać, że takie turnieje nie są organizowane bardzo często. Nie zawsze znajdziemy również osobę z naszego miasta bądź okolicy. Może nam również zabraknąć samozaparcia i odwagi w tego typu imprezach – organizowane zwykle przez ludzi z jednego klubu, znajomych i przyjaciół.

 

 

Z uwagi na zbliżający się czas urlopowy, podczas wakacji ciekawą możliwością nawiązania kontaktu z idealnym spartingpartnerem jest wyjazd na wczasy tenisowe. Oprócz oczywistych korzyści z wyjazdu czyli połączenia odpoczynku oraz doskonalenia umiejętności tenisowych, wzrost formy i ogranie z innymi uczestnikami,  taka wyprawa jest w stanie pomóc w znalezieniu partnera treningowego. Profesjonalne biura turystyki tenisowej organizują wyjazdy w najlepszych hotelach w całej Polce, a także za granicą. Infrastruktura hoteli znajdujących się w ofertach np. Tenis Travel nie pozwoli na nudę, nawet gdy współtowarzysze wyjazdu nie grają z tenisa – piękne SPA, kręgielnia, korty do squash’a, stadnina koni, wypożyczalnia sprzętu wodnego, wyciąg nart wodnych to tylko kilka spośród wielu propozycji oferowanych przez hotele współpracujące z Tenis Travel. Podczas wyjazdu tenisowego organizowanego przez biuro spotykasz osoby z całej Polski - nierzadko okazuje się, że część z nich jest z Twojej miejscowości.  W trakcie turnusu uczestnicy trenują z trenerem, rozgrywają sparingi i turnieje tenisowe między sobą, a także wspólnie spędzają czas.  Wspólny pobyt może być początkiem długiej znajomości, która będzie trwała długo po zakończeniu turnusu.

 

Po powrocie, milej jest grać ze znajomą osobą, która prezentuje podobny poziom umiejętności. Wspólna pasja, wsparcia ze strony sparingpartnera często prowadzi do udziału w ligach amatorskich i turniejach licznie organizowanych w Polsce. Zamiast więc błądzić i szukać po omacku, zdecyduj się na efektywne spędzanie wolnego czasu podas wyjazdu tenisowego, który może przynieść wielki korzyści, nie tylko w postępach Twojej gry!

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X