Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

Test trenerów: Wilson KSix-One Tour 90

Rakieta przeznaczona dla graczy zaawansowanych, najlepiej świadczy o tym fakt, że modelem tym gra Roger Federer. Mała główka, duża waga wymagają od graczy dużych umiejętności żeby w pełni wykorzystać możliwości tego modelu. W naszym teście sprawdzimy jak w praktyce wypadł najnowszy model Wilsona.

 

Gra z głębi kortu

Paweł: „Świetna rakieta, zarówno z linii końcowej, jak również piłki atakujące grało mi się rewelacyjnie. Z łatwością trafiałem głębokie kierunkowe uderzenia. Muszę również stwierdzić, że wyśmienicie grało mi się slajsem. Bez problemu mogłem atakować slajsem z bekhendu (jest to jedno z moich najlepszych uderzeń)".


Marek: „Kiedyś miałem przyjemność Wilsonem ProStaff Six-One Tour 90, dlatego też miałem duże oczekiwania w stosunku do testowanej rakiety. Rzeczywiście nowy model jest świetny, kontrola, siła, oraz łatwość z jaką można nadać rotację przy uderzeniu daje zawodnikowi ogromne możliwości”.


Kamil: „W nowym modelu zauważyłem dużą poprawę w manewrowości rakiety. Podobnie jak w poprzedniej wersji jest świetna kontrola przy uderzeniach. Zauważyłem również różnicę na plus, w stosunku do poprzedniego modelu, w szybkości piłki, oraz łatwiej mogłem dodać do uderzeń rotację. Jednak najlepszym uderzeniem dla mnie był zdecydowanie slajs z bekhendu, byłem w stanie zagrać piłkę w każde miejsce na korcie. Miałem niewielkie problemy z piłkami krótkimi atakującymi,  z uwagi na duży ciężar rakiety piłki leciały mi bardzo głęboko,  początkowo sporo piłek wyrzucałem w aut, jednak po pewnym czasie wyczułem to uderzenie".


Michał: „Świetne wyważenie rakiety, w momencie gdy wziąłem tą rakietę czułem, że jest ona stworzona dla mnie. W grze z końca kortu z łatwością kontrolowałem długi piłki, mogłem zagrywać zarówno silnie płasko, jak również z łatwością dodawałem do uderzenia rotację. Świetna stabilność przy uderzeniu, dzięki małej główce dobra manewrowość. Idealna rakieta do gry kombinacyjnej, slajs i skrót grało mi się perfekcyjnie".

Wolej

Paweł: „Rakieta stworzona do gry przy siatce, z łatwością trafiałem w wybrany przez siebie cel. Rakieta przy uderzeniu zachowywała się bardzo stabilnie, również zauważyłem że rakieta jest manewrowa. Jednak rakieta wymaga od gracza dobrej techniki uderzenia, z uwagi na małą główkę, należy trafiać centrycznie".


Kamil: „Bardzo stabilna przy grze wolejem, świetnie kontrolowałem mocne piłki zagrywane przez przeciwnika. Wprawdzie przy moim stylu  gry nie jestem zbyt często przy siatce, jednak grając tym modelem czułem się bardzo pewnie przy woleju".


Marek: „Wolej tą rakietą sprawiał mi dużo przyjemności, jednak wolałbym odrobinę większą główkę. Pomimo dużej wagi rakieta jest bardzo manewrowa, świetnie nadaje się do trudnych wymian wolejowych”.


Michał: „Świetna kontrola zarówno przy agresywnym, długim woleju, jak również przy stop woleju. Mała główka daje mi możliwość zagrania piłki dokładnie tam gdzie chcę, dodatkowo rakieta jest bardzo stabilna nawet przy mocnych piłkach”.


Serwis

Marek: „Trudno mi tu znaleźć słabe strony. Bardzo dobra siła uderzenia oraz łatwość przy rotowanych serwisach sprawia, że już po kilku serwisach w pełni mogłem wykorzystać drzemiące w tym modelu możliwości”.


Paweł: „Grało mi się serwis bardzo dobrze, z łatwością grałem głęboki rotowany drugi serwis, również nie mogę narzekać na siłę pierwszego podania. Obawiałem się jednak o mój bark, ponieważ rakieta jest naprawdę ciężka, jednak pomimo zagraniu wielu serwisów nie odczuwałem żadnych niepokojących bóli”.


Kamil: „Początkowo nie mogłem wyczuć tej rakiety, duży ciężar sprawiał, że serwis nie był wystarczjaąco  dynamiczny oraz regularny. Jednak z każdym kolejnym serwisem nabierałem większej pewności przy uderzeniu”.


Michał: „Świetna siła i kontrola. Mogłem zagrać dokładnie w upatrzone miejsce”.

Return

Paweł: „Już chyba wiem dlaczego Federer ma tak świetny return. Bez wątpienia tą rakietą grałem mój najlepszy return w karierze. Świetnie czułem piłkę blokując atomowe serwisy, mogłem również  z łatwością atakować słabsze serwisy”.


Kamil: „Świetna stabilność i kontrola przy mocnych serwisach, nie musiałem wkładać dużo siły żeby zagrać głęboki agresywny return. Ponadto grałem return bardzo regularnie. Jedanak kilkakrotnie przekonałem się że mała główka wymaga od zawodnika dużej koncentracji i sporych umiejętności”.


Marek: „Bardzo zaskoczony byłem niesamowitą kontrolą przy returnie.  Bardzo dobrze czułem slajs z bekhendu”.


Michał: „Świetnie czułem ofensywny return z krótkiego zamachu, naprawdę niewiarygodna kontrola przy uderzeniu”.

Podsumowanie

Rakieta skierowana dla bardzo dobrych graczy z prostej przyczyny: mała główka i duży ciężar wymaga od zawodników bardzo dużych umiejętności. Jeżeli zawodnik trafi środkiem rakiety to dostrzeże niesamowitą siłę oraz kontrolę jaką daje nowy model Wilsona.

Zalety

Marek: „Rakieta jest świetna jednak dla zawodników prezentujących bardzo dobrą technikę gry. Szczególnie podobało mi się połączenie siły i kontroli. Idealnie mogłem atakować na piłkę wznoszącą z końca kortu. Również przy siatce czułem się pewnie”.


Paweł: „Rakieta stworzona specjalnie dla mnie. Świetne czucie piki oraz stabilność przy uderzeniach daje mi pewność przy najtrudniejszych sytuacjach meczowych”.


Kamil: „Pomimo dużego ciężaru, rakieta jest bardzo manewrowa, bardzo łatwo mogłem nadać również rotację przy moich uderzeniach”.


Michał: „Idealnie pasuje do mojego stylu gry. Niewiarygodna kontrola zarówno przy woleju, jak również w grze z głębi kortu. Bardzo dobra manewrowość i świetna stabilność przy mocnych uderzeniach”.

Wady:


Marek: „Trudno dopatrzeć się poważniejszych niedociągnięć w tej rakiecie”.


Kamil: „Jedynie minusem jest bardzo mała główka rakiety, wymaga to od graczy bardzo dużych umiejętności”.


Paweł: „Świetna rakieta…”.


Michał: „Świetna rakieta…”.

OCENY

Ogólna: 85
Wolej: 82
Topspin: 82
Slice: 85
Return: 85
Z końca kortu: 84
Serwis: 81
Czucie: 84
Komfort: 79
Stabilność: 87
Manewrowość: 76
Kontrola: 85
Siła: 70

 

Sprawdź również:

Babolat xs 105

Babolat Pure Drive Play

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroStorm

Babolat AeroPro Drive GT

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Donnay Formula 100


« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X