Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

Test trenerów: Babolat AeroStorm

Rakieta jest przeznaczona dla graczy średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. W celu weryfikacji czy rzeczywiście ten model Babolata nadaje się dla graczy prezentujących wysokie umiejętności tenisowe, postanowiliśmy poddać tą rakietę naszemu gruntownemu testowi. Przez okres dwóch tygodni faktyczne właściwości rakiety sprawdzane były przez czterech testerów prezentujących różne style gry:


Marek - gracz preferujący grę z głębi kortu, rzadko podchodzi do woleja. Gra agresywnie z linii końcowej, porusza się blisko linii końcowej, zagrywa większość piłek w fazie wznoszącej (taki styl gry prezentują tacy zawodnicy jak: Agassi, Davydenko, Gonzalez, Ferrer)


Kamil -  specjalista od długich topspinowych wymian. Przeważnie porusza się dość daleko za linią końcową, stara się wygrywać punkty z błędów przeciwnika. Rzadko popełnia niewymuszone błędy, ale również nie zagrywa zbyt wiele piłek kończących. Jego ulubiona nawierzchnia to kort ziemny ( taki styl gry prezentują:  Nadal, Volandri)


Paweł – gracz uniwersalny, dobrze sobie radzi w grze z końca kortu, jak również przy siatce. ( taki styl gry prezentują Federer, Djokovic)


Michał – typowy gracz ofensywny, opierający swoją grę w głównej mierze na mocnym serwisie i grze przy siatcej. Najlepiej  czuje się na szybkich nawierzchniach (trawa, hardcourt, wykładzina). Zupełnie nie odpowiada mu z kolei kort ziemny (taki styl prezentują Henman, Karlovic)

Gra z głębi kortu

Chociaż Aero Storm zapewnia dobre czucie piłki w grze, jednak nasi testerzy zauważyli, że w celu osiągnięcia odpowiedniej siły i głębokości uderzeń należy wykonać  duży zamach.


Kamil: „Aero Storm daje mi bardzo dobre czucie pilki zarówno z bekhendu, jak również z forhendu. W trakcie gry mogłem wykonywać z łatwością regularne i dokładne forhendy topspin. Bez problemu kierowałem piłkę w wybrane przez siebie miejsce na korcie. Bekhend topspin grałem również bardzo pewnie, solidnie, ponadto bardzo pewnie zagrywałem niskie  slajsy z bekhendu. Próbowałem  w trakcie gry różnych rodzajów  naciągów i zdecydowanie  najlepiej grało mi się miękkim  poliestrem. Chociaż rakieta jest dość sztywna, czułem się bardzo komfortowo w grze  z głębi kortu".


Marek:  „Rakieta była bardzo manewrowa, z łatwością wykonywałem uderzenia zarówno z forhendu, jak i z bekhendu z końca kortu. Poza tym z obydwu stron miałem bardzo dobrą kontrolę. Bardzo dobrze czułem się uderzając forhend w pełnym biegu, dzięki czemu w trudnych sytuacjach na korcie, w których zwykle stosuje się defensywne uderzenia, byłem w stanie zagrywać ofensywnie. Rozczarowałem się natomiast uderzając piłkę z bekhendu, a w szczególności zagrywając slajsa, gdyż piłki leciały mi w pół siatki. Spodziewałem się, że uderzając bekhend Aero Storm zapewni mi więcej siły niż jego poprzednik (Pure Storm). Jedyną pozytywną rzeczą przy bekhendzie była pewna gra topspinem, czułem się  w tym elemencie gry tak komfortowo,  jak przy uderzeniu z forhendu. Bardzo dużo problemów sprawiały mi natomiast mocne płaskie bekhendy z powodu braku siły uderzenia".


Michał: „Już po pierwszych uderzeniach wyczułem, że rakieta jest stworzona dla gracza o bardzo długim zamachu. W przeciwnym razie uderzenie nie ma odpowiedniej siły. W czasie gry uderzenia były zbyt krótkie. Wprawdzie czucie piłki było całkiem niezłe, jednak nawet po dłuższym czasie gry rakieta mi nie pasowała”.


Paweł: „Bardzo dobrze grało mi się forhendem. Byłem w stanie grać agresywne piłki, jak również miałem dobrą kontrolę przy zagraniach kątowych, lobach, skrótach. Jeżeli chodzi o bekhend, to czułem się dobrze przy uderzeniu jednoręcznym, aczkolwiek do pełni szczęścia brakowało mi trochę siły. Świetnie czucie piłki zarówno przy uderzeniu topspin, jak również slajsem. Rakieta również dobrze leżała przy uderzeniach atakujących (approach)".

WOLEJ

Nasz zespół bardzo dobrze ocenił ten model w grze przy siatce.


Marek: „Grając tą rakietą wolej stał się moim ulubionym uderzeniem. Waga rakiety pomagała uzyskać stabilność przy uderzeniu, oraz siłę uderzenia. Ponadto lekkie wywarzenia na rączkę pomagało przy graniu niskich głębokich, dokładnych wolejów”.


Michał: „Przy woleju czułem się bardzo pewnie, nawet gdy przeciwnik zagrywał na mnie bardzo mocne piłki. Rakieta idealnie pasuje mi również do miękkich stop wolejów".


Paweł: „Świetna kontrola i manewrowość to największe zalety podczas gry przy siatce. Jednak jest jeden warunek należy trafić wolej środkiem rakiety, stąd też problem przy piłkach trudniejszych, szerokich (trudno w takiej sytuacji trafic idealnie srodkiem).


Kamil: „Idealna rakieta do gry przy siatce: nadaje się zarówno do wolejów agresywnych, jak również miękkich stop wolejów. Bez wątpienia ten model rakiety dodał mi dużo pewności podczas gry przy siatce (moja tajna broń w grze deblowej)”.

SERWIS

Kamil: „Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zagrał więcej asów i wygrywających serwisów. Również czułem się bardzo pewnie przy drugim serwisie.


Marek: „Mogłem zagrać mocniejszy serwis, niż dotychczas, w miarę upływu czasu bez problemu grałem również dużą rotację przy drugim serwisie. Duży wpływ na dobry serwis mają bez wątpienia dobre wyważenie i odpowiednia waga".


Paweł: „Nie czułem tej rakiety w czasie serwisu. Pomimo upływu czasu brakowało mi przy uderzeniu siły, oraz pewności. Rakieta jest dla mnie zbyt ciężka, nie pasowało mi również wyważenie tej rakiety na rączkę".


Michał: „Pewny, mocny serwis, pełna kontrola przy uderzeniu”.

RETURN

Marek: „Nie jestem zachwycony tą rakietą przy returnie. Fakt dość dobrze zagrywałem return blokiem po silnym serwisie, jednak przy returnie slajsem z bekhendu nie mogłem skontrolować uderzenia. Musiałem maksymalnie koncentrować się przy każdym returnie, w przeciwnym razie bardzo dużo piłek zagrywałem ramą rakiety".


Paweł: „Miałem bardzo dobre czucie przy uderzeniu, jednak wyraźnie brakuje siły przy returnie. Świetna kontrola przy blokujących uderzeniach, szczególnie po mocnym pierwszym serwisie (należy wykorzystać dość duży ciężar rakiety).


Kamil: „Jestem pod wrażeniem świetnej kontroli przy uderzeniu, nawet przy niecentrycznych uderzeniach piłka leciała w zamierzonym kierunku. Niestety nie czułem się dobrze przy zagrywaniu bardzo agresywnych returnów".


Michał: „Stabilność, pewność przy uderzeniu to kluczowe elementy przy returnie, które byłem w stanie osiągnąc podczas gry Aero Storm. Bardzo dobrze czułem również returny slajsem".

Podsumowanie

Nasi testerzy cenią Aero Storm w szczególności za kontrolę przy uderzeniach. Jednak żeby uderzenia były silne i dynamiczne  należy grać długim i szybkim ruchem.

Zalety:


Paweł: „Idealna rakieta dla zaawansowanych graczy, którzy grają długim i szybkim ruchem, świetna kontrola"
Michał: „Świetne czucie piłki i super design!"
Kamil: „Zdecydowanie najbardziej pasuje mi przy serwisie- duż szybkość a przy tym świetna kontrola"
Marek: „Jestem pod wrażeniem możliwości uderzeń rotacyjnych tą rakietą"

Wady:


Paweł: „Brakowało mi siły przy bekhendzie (dotychczas moja mocna broń)"
Michał: „Bez wątpienia największą wadą było brak siły, Aero Storm zmuszało mnie do wykonywania długiego szybkiego zamachu, co nie jest moim naturalnym uderzeniem"
Marek: „Musiałem bardzo koncentrować się przy uderzeniach, żeby trafiać rakietą centrycznie, miałem problemy ze złapaniem odpowiedniego timingu"
Kamil: „Zbyt sztywna rakieta, duże obciążenia na łokieć"


Skala ocen (na 100 pkt)

Ogólnie: 75
Wolej: 76
Topspin: 73
Slajs: 70
Return: 72
Gra z głębi kortu: 75
Serwis: 75
Czucie piłki: 68
Komfort: 67
Stabilność: 79
Manewrowość: 72
Kontrola: 75
Siła: 71

 

Sprawdź również:

Babolat xs 105

Babolat Pure Drive Play

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroPro Drive GT

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Donnay Formula 100


« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X