Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Wilson Pro Staff 95

 

Wilson Pro Staff 95

 

Model  Wilsona przeznaczony jest dla graczy na średnim i wysokim poziomie zaawansowania, którzy poszukują lekkiej i szybkiej rakiety, umożliwiającej zachowanie dobrego czucia przy grze.

 

 

PARAMETRY:

 

Materiał: Graphite/Kevlar/BLX
Pow. główki: 612,9 cm2/95 cali kw.
Waga: 328,85g
Balans: 320mm
Długość: 680,58mm/27cali
Ilość strun: 16 x 19

 

 

Design

Wilson Pro Staff to rakieta, która świetnie prezentuje się w dłoni każdego tenisisty. Połączenie bieli z czerwienią to kombinacja, która zawsze wygląda dobrze, a dodanie złotych akcentów, to niewątpliwie coś co czyni ten model wyjątkowym dla oka.

Nasza ocena *****

 

Technologia

W tym modelu Wilson łączy wiele systemów (Pro Staff, BLX, Amplifeel), które sprawiają, że rakieta umożliwia bardzo dobrą kontrolę uderzeń, a także poprzez zastosowanie specjalnego systemu poprawiającego czucie i komfort przy trzymaniu rakiety, zdecydowanie poprawia jakość gry.

Nasza ocena *****

 

Dynamika

Poczucie lekkości Pro Staffa sprawia, że zawodnicy mogą z łatwością przyspieszyć główkę rakiety. Zwiększona manewrowalność tego modelu to zdecydowany plus dla zawodników szukających dynamicznego sprzętu.  Niestety, specyfikacja rakiety nie dodaje znaczącej siły do uderzeń, dlatego nie jest to model polecany dla osób, którym brakuje kilometrów przy serwisie czy uderzeniach.

Nasza ocena ****

 

Kontrola

Wilson Pro Staff to rakieta stworzona z myślą o kontroli uderzeń, dlatego ten aspekt to zdecydowany plus tego modelu. Bardzo dobrze czucie oraz lekkość przy manewrowaniu rakietą sprawiają, że zawodnicy, którzy preferują grę taktyczną, mogą być bardzo zadowoleni.

Nasza ocena *****

 

Komfort gry

Komfort gry to priorytet dla marki Wilson, dlatego ten model też nie odbiega od standardów. Poczucie braku zmęczenia przy uderzeniach oraz bardzo dobra kontrola uderzeń sprawiają, że gra Pro Staff’em to czysta przyjemność.

Nasza ocena ****

 

 

Grigor Dimitrov

 

 

Uniwersalność

Ten model Wilsona jest znakomity dla średnio zaawansowanych graczy, jak również dla zawodników na wysokim poziomie. Wilson Pro Staff to wybór dla tenisisistów preferujących grę taktyczną i szukających kontroli oraz precyzji uderzeń. Brak dodatkowej siły oraz możliwości nadanie piłce nadzwyczajnej rotacji to czynniki, które sprawiają, że zawodnicy wszechstronni bedą najlepszą grupą odbiorców dla tej rakiety.

Nasza ocena ****

 

Gra z końcowej linii

Kontrola i czucie to priorytety tej rakiety, dlatego gra z końcowej linii okazuje się przyjemna i dokładna. Lekkość tego modelu sprawia, że zawodnicy mogą łatwiej operować forehandem lub backhandem, zarówno przy uderzeniach głebokich, jak i przy zagraniach kątowych. Zawodnicy podkreślają, że brak dodatkowej siły z rakiety oraz mały efekt rotacji nadanej piłce to główne minusy tego sprzętu. WolejJedna z najlepszych rakiet na rynku do gry przy siatcę. Stabilność, wybaczalność nieczystych zagrań oraz łatwość w manewrowaniu rakietą, to główne czynniki, które sprawiają, że gra wolejem to czysta przyjemność. Zawodnicy chwalą sobie kontrolę i precyzję uderzeń z powietrza, lecz zgodnie potwierdzają, że brak obciążenia główki rakiety wpływa znacząco na prędkość woleja i smecza.SerwisŁatwa sterowność oraz dobra kontrola to czynniki, które sprawiają, że Pro Staff pozwala na lepsze umiejscowienie piłki w karze serwisowym. W przeciwieństwie do uderzeń z głębi, zawodnicy zauważają, że łatwiej im jest manipulować rotacją przy zagrywce. Zdecydowanym negatywem jest niewystarczająca siła serwisu, za co odpowiada lekka główka rakiety.

Nasza ocena *****

 

Cena

Za ten model trzeba zapłacić około 579 zł, więc jest to bardzo dobra cena jak za taki sprzęt dla graczy zaawansowanych.

Nasza ocena *****

 

Podsumowanie

Wilson Pro Staff to rakieta, która powinna zadowolić każdego zawodnika poszukującego kontroli i czucia w swoim sprzęcie. Świetna kontrola i czucie to główne znaki firmowe tego Wilsona, lecz brak dodatkowej siły i rotacji, czynią ten model odpowiedni tylko dla wybranej grupy odbiorców.  Według nasTa rakieta to najlepszy wybór dla zawodników, którzy mają mocne uderzenia, ale brakuje im kontroli. Ze względu na dobrą sterowność i lekkie obciążenie główki rakiety, także zawodnicy często udający się do siatki bedą bez wątpienia zadowoleni z tego modelu.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo

 

Sprawdź również:

Babolat xs 105

Babolat Pure Drive Play

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroStorm

Babolat AeroPro Drive GT

Head Graphene Instinct MP

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Donnay Formula 100

« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X