Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Wilson Blade 98


PARAMETRY:

Materiał: Braided Graphite / Basalt
Pow. główki: 632,26 cm2/98 cali.
Waga: 320,35g
Balans: 332mm
Sztywność: 64ra
Długość: 680,58mm/27cali
Ilość strun: 18 x 20

Model Wilsona przeznaczony jest dla graczy ofensywnych poszukujących dodatkowej kontroli agresywnych zagrań. Dobre czucie rakiety to uzupełnienie tego modelu. Rakieta Blade 98 to wybór dla zawodników o średnim lub wysokim poziomie zaawansowania.

 

Design

Szata graficzna modelu Blade 98 wygląda bardzo interesująco. Czarny kolor jako tło połączony z jaskrawymi zielonymi wstawkami to kombinacja, która prezentuje się dość agresywnie. Zawodnicy lubiący rakiety o dominacji jednego koloru będą bardzo zadowoleni z tego Wilsona.

Nasza ocena: *****

 

Technologia

Ta rakieta została skonstruowana z 3 głównych systemów technologicznych. Amplifeel jest odpowiedzialny za zwiększone czucie rakiety, a co za tym idzie, zawodnicy odczuwają większy komfort z gry. Parallel Drilling to system, który powiększa sweet-spot pozwalając na kontrolę zagrań niecentrycznych. Całość dopełnia Braided Graphite + Basalt, czyli technologia usprawniająca kontrolę i czucie uderzeń.

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

Dynamika tego sprzętu pozostawia wiele do życzenia. Wilson Blade 98 to rakieta o dość dużej wadze, dlatego szybkie operowanie jest możliwe tylko przy włożeniu wysiłku przez grającego. Model Blade 98 ma wiele do zaoferowania w innych kategoriach lecz dynamika nie jest jedną z nich.

Nasza ocena ***

 

Kontrola

Wilson Blade 98 posiada cechy, które bardzo pozytywnie wpływają na kontrolę uderzeń. Większy sweet-spot oraz dobre czucie rakiety to aspekty, które pozwalają na kontrolę zarówno w grze z końcowej linii, jak i na siatcę. Jedynym minusem w zakresie panowania nad uderzeniami jest większa trudność w nadawaniu piłce dużej rotacji.

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

Komfort gry to kolejny pozytywny aspekt tego modelu. System technologiczny Amplifeel jest odpowiedzialny za bardzo wysoki poziom czucia rakiety, przez co zawodnicy czerpią większą przyjemność z gry. Dodatkowo, dobra kontrola uderzeń uzupełnia komfort użytkowania tego Wilsona.

Nasza ocena *****

 

Uniwersalność

Pod względem użyteczności Wilsona Blade 98 w różnych sytuacjach na korcie, można śmiało uznać ten model za uniwersalny. Serwis, gra z końcowej linii oraz akcje wolejowe odnoszą duże korzyści ze zwiększonego komfortu użytkowania oraz z bardzo dobrej kontroli uderzeń tego sprzętu. Z drugiej strony, pod względem możliwości ofensywnych (siła, rotacja), Blade 98 jest bardzo ograniczony.

Nasza ocena ****

 

Gra z końcowej linii

Gra z końcowej linii to strefa, w której Wilson Blade 98 może być efektywnie wykorzystany. Największą zaletą tej rakiety przy uderzeniach z forehandu lub backhandu jest precyzja zagrań. Dobre czucie rakiety oraz wysoka kontrola zagrywanych piłek sprawiają, że zagrania z głębi kortu są jeszcze celniejsze. Jedynym minusem tego sprzętu jest większa trudność w zagrywaniu piłek z dużą rotacją awansującą.

Nasza ocena ****

 

Wolej

Model Blade 98 jest wręcz stworzony do gry z woleja. Dobre czucie rakiety oraz wysoka kontrola zagrywanych piłek z powietrza to cechy, których zawsze poszukują zawodnicy lubiący grę z przodu. Dobra stabilność przy uderzeniach niecentrycznych to dobre uzupełnienie w sytuacjach, gdy przeciwnik zagrywa ofensywne minięcia.

Nasza ocena *****

 

Serwis

Zagrywka to kolejna kategoria, w której czucie i kontrola tego modelu najbardziej się wyróżniają. Serwowanie modelem Blade 98 pozwala na polepszenie jakości zagrywanych piłek z powodu łatwiejszej kontroli kierunku lotu piłki. Dużymi minusami negatywnie odbijającymi się na całkowitej ocenie w tej kategorii jest brak dodatkowej mocy oraz trudność w nadaniu rotacji.

Nasza ocena ***

 

Cena

Za ten model trzeba zapłacić około 749 zł, więc jest to typowa cena jak za najnowszy model sprzętu dla graczy średnio-zaawansowanych i profesjonalnych.

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

Wilson Blade 98 to rakieta, która spodoba się użytkownikom poszukującym komfortowej rakiety. Ładny wygląd, dobre czucie piłki oraz polepszona kontrola uderzeń to czynniki, którymi powinni kierować się nowi nabywcy. Brak ofensywnych cech tego modelu to minus, który natomiast ogranicza grupę potencjalnych odbiorców.

 

Według nas

Nowa rakieta firmy Wilson ma swoje zalety, które mogą skusić zawodników średnio-zaawansowanych oraz profesjonalnych, ale ma także wady. Nowe systemy technologiczne pozytywnie wpływają na kontrolę uderzeń, dlatego tenisiści popełniający dużo błędów powinni być najbardziej zadowoleni z tego sprzętu.

 

Ocena Tenisportal.com:

* fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo


« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X