Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Tecnifibre TFlash 300 ATP

 

PARAMETRY:

Materiał: Graphite
Pow. główki: 645 cm2/100 cali kw.
Waga: 317,51g
Balans: 330mm
Sztywność: 72ra
Długość: 680,58mm/27cali
Ilość strun: 16 x 19

 

Model Tecnifibre’a to opcja dla zawodników poszukujących dodatkowej siły oraz rotacji. Tecnifibre TFlash 300 ATP to sprzęt polecany dla tenisistów grających na poziomie średnio zaawansowanym i profesjonalnym.

 

Design

Oprawa graficzna tego modelu to zdecydowany plus. Dominująca czerń wraz z żółtymi oraz białymi akcentami to połączenie, które sprawia, że Tecnifibre TFlash 300 ATP prezentuje się o wiele lepiej od swoich poprzedników. Rakieta powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom ciemnej kolorystyki sprzętu tenisowego.

Nasza ocena: ****

 

Technologia

Tecnifibre TFlash 300 ATP to rakieta skonstruowana z 2 systemów technologicznych (Velocity Shaft, Tour Prepared). System Velocity Shaft odpowiedzialny jest za nadzwyczajną dynamikę rakiety, natomiast technologia Tour Prepared sprawia, że rakieta jest bardziej stabilna.

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

Tecnifibre TFlash 300 ATP to rakieta, która oferuje bardzo dobre możliwości dynamiczne. Niezbyt duża waga sprzętu oraz system Velocity Shaft pozwalają na przyspieszenie główki rakiety bez większego wysiłku. Łatwa sterowność tego modelu może być efektywnie wykorzystana zarówno w grze z końcowej linii, jak i na siatcę.

Nasza ocena *****

 

Kontrola

Kontrola uderzeń przy użytkowaniu rakiety Tecnifibre jest uwarunkowana kilkoma czynnikami. Możliwość łatwego przyspieszenia rakiety sprawia, że nadanie rotacji polepsza kontrolowanie nawet agresywnych zagrań. Z drugiej strony, dodatkowa siła oraz gorsza stabilność rakiety przy uderzeniach niecentrycznych to cechy, które działają na niekorzyść tego sprzętu, w odniesieniu do kontroli.

Nasza ocena ***

 

Komfort gry

Komfort gry modelem TFlash 300 ATP można uznać za zadowalający. Dobra sterowność oraz manewrowalność to właściwości, które korzystnie wpływają na komfort z użytkowania gry. Niezbyt wysoka waga to także aspekt, który decyduje o przyjemności przy graniu Tecnifibre’m TFlash 300 ATP.

Nasza ocena ****

 

Uniwersalność

Rakieta Tecnifibre TFlash 300 ATP to dość uniwersalny model, który można wykorzystać na wielu płaszczyznach. Zagrywanie mocnych uderzeń z dużą rotacją jest możliwe dzięki łatwemu przyspieszeniu rakiety, natomiast dobra manewrowalność to plus, który można skutecznie wykorzystać w grze z woleja.

Nasza ocena ****

 

Gra z końcowej linii

Ten model Tecnifibre’a bardzo dobrze wpasowuje się w wymogi dzisiejszego tenisa. Łatwość w przyspieszeniu główki rakiety sprawia, że zawodnicy mogą wykorzystać swój potencjał ofensywny w grze z końcowej linii. Jedynym minusem tego sprzętu jest mniejsza kontrola uderzeń płaskich oraz zagranych z dala od środka rakiety.

 

Wolej

Gra na siatcę to czysta przyjemność przy użyciu tego modelu Tecnifibre. Łatwa sterowność to czynnik, która pozwala na szybkie reagowanie przy szybko zagranych passing shot’ach. Zawodnicy podkreśłają również, że model TFlash 300 ATP pozwala na dobrą kontrolę kierunków zagrania lecz odczuwalny jest również spadek skuteczności zagrań z woleja przy uderzeniach niecentrycznych.

 

Serwis

Serwis to uderzenie, które zdecydowanie może zyskać najmniej przy graniu rakietą Tecnifibre TFlash 300 ATP. Zawodnicy podkreślają, że ciężko jest regularnie serwować płaskie podania, dlatego mniejsza siła połączona z dużą rotacją to najlepsze rowziązanie przy użyciu tego sprzętu podczas zagrywki.

 

Cena

Za ten model trzeba zapłacić około 799 zł, więc jest to wyższa cena w porównaniu do innych modeli dla graczy średnio zaawansowanych i profesjonalnych.

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

Tecnifibre TFlash 300 ATP to rakieta, która pozwala na ofensywną grę w każdej strefie na korcie tenisowym. Duże możliwości dynamiczne tego sprzętu korzystnie wpływają na nadanie piłce rotacji, a co za tym idzie, na zwiększenie regularności uderzeń. Rakieta może być użytkowana przez zawodników prezentujących różne style gry.

 

Według Nas

Tecnifibre TFlash 300 ATP to bardzo dobra rakieta przeznaczona głównie do gry ofensywnej. Możliwość łatwego przyspieszenia przy uderzeniach z końcowej linii, a także dobra manewrowalność przy grze na siatcę to czynniki, które decydują o wygranie większości punktów w tenisie. Rakieta przeznaczona dla szerokiej gamy odbiorców o średnim lub wysokim poziome zaawansowania.

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X