Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Head Graphene XT Speed MP

PARAMETRY:

Materiał: Graphene XT
Pow. główki: 645 cm2/100 cali kw.
Waga: 314,68g
Balans: 332mm
Sztywność: 67ra
Długość: 680,58mm/27cali
Ilość strun: 16 x 16 / 16 x 19

 

Head Graphene XT Speed MP to bardzo dynamiczny model, które pozwala na łatwe przyspieszenie główki przy ofensywnych zagraniach. Dodatkowo, innowacja w postacji możliwości zmiany ilości strun poziomych to rzecz, która warto sie zainteresować. Ta rakieta to sprzęt polecany dla tenisistów grających na poziomie średnio zaawansowanym i profesjonalnym.

 

Design

Ten model Head’a został zdecydowanie ulepszony od strony graficznej w porównaniu do swoich poprzedników. Głównymi kolorami dominującymi są czerń i biel, które tworzą przyjemną dla oka kompozycję. Jaskrawy, neonowy kolor występujący na małych elementach to bardzo dobre uzupełnienie, które sprawia, że Head Graphene XT Speed MP prezentuje się znakomicie.

Nasza ocena: *****

 

Technologia

Rakieta Head Graphene XT Speed MP została zbudowana w oparciu o 2 główne systemy technologiczne (Graphene XT, Adaptive String Pattern). Pierwsza technologia zmniejsza wagę rakiety o 20% oraz zwiększa siłę o 30%, co pozwala na lepszą grę ofensywną. Drugi system wprowadza innowacyjne rozwiązanie na rynku rakiet tenisowych w postaci możliwości zmiany ilości strun poziomych w rakiecie (16 x 16 lub 16 x 19).

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

Nie bez znaczenia ten model Head’a ma w nazwie słowo “speed”. Ogromna dynamika tego sprzętu wynikająca z zastosowania najnowszej technologii oraz przesunięcia cieżkości rakiety bliżej rączki pozwala na manewrowanie rakietą w bardzo prosty sposób.

Nasza ocena *****

 

Kontrola

Rakieta firmy Head gwarantuje dość dobrą kontrolą nad zagrywanymi piłkami. Przystępna waga rakiety oraz jej dynamiczne właściwości to czynniki, które pozytywnie wpływają na nadanie piłce rotacji, a co za tym idzie, zwiększają panowanie nad zagraniami. Możliwość zmiany układu strun na 16 x 16 to także opcja, która zwiększa sweet-spot i poprawia kontrolę uderzeń.

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

Zadowolenie z gry tym modelem Head’a można uznać za zadowalające. Plusami, które można odczuć już od pierwszych uderzeń tym sprzętem, są dobra dynamika rakiety oraz jej lekkość. Z drugiej strony, mała stabilność przy zagraniach oddalonych od środka rakiety to cecha, która odbija się negatywnie na przyjemności z użytkowania modelu Graphene XT Speed MP.

Nasza ocena ****

 

Uniwersalność

Rakieta Head Graphene XT Speed MP to jedna z bardziej uniwersalnych rakiet na rynku tenisowym. Możliwość efektywnej gry zarówno z końcowej linii jak i bedąc przy siatcę to czynniki, które potwierdzają uniwersalność tego sprzętu. Najlepszą grupą odbiorców dla tego modelu to tenisiści, którzy grają ofensywny tenis oparty na dużym przyspieszeniu rakiety.

Nasza ocena *****

 

Gra z końcowej linii

Najnowszy model Head’a przypadnie do gustu zawodnikom opierającym swój tenis na zagraniach z końcowej linii. Dobra manewrowalność oraz łatwość przyspieszenia sprawiają, że zawodnicy mogą uderzać agresywnie forehandem lub backhandem. Lekka główka rakiety to cecha, który nie nadaje dodatkowej siły uderzeniom, dlatego przyspieszenie odgrywa kluczową rolę w nadaniu piłce szybkości.

 

Wolej

Łatwość w operowaniu rakietą przy zagraniach z powietrza to kluczowy aspekt, którym kierują się zawodnicy lubiący grę wolejem i smeczem. Head Graphene XT Speed MP to dynamiczny sprzęt, który można efektywnie wykorzystać wewnątrz kara serwisowego. Dodatkowo, lepsza stabilność w porównaniu do uderzeń z głębi kortu to cecha, która umożliwia skuteczny odbiór ofensywnie zagranych piłek przez rywala.

 

Serwis

Możliwość łatwego przyspieszenia rakiety to priorytet dla serwującego, dlatego ten model Head’a ma wiele do zaoferowania przy zagrywce. Lekka główka rakiety nie pozwala dodać zauważalnej siły do 1 serwisu, dlatego benefity wynikąjące z właściwości dynamicznych tego sprzętu są najbardziej widoczne przy nadawaniu piłce rotacji np. przy serwisie typu kick.

 

Cena

Za tą rakietę trzeba zapłacić około 719 zł, więc jest to normalna cena jak za najnowszy model skierowany głównie do graczy zaawansowanych

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

Możliwość zmiany ilości strun poziomych w rakiecie to innowacja lecz nie jedyna wyróżniająca cecha tego modelu. Ogromna dynamika to stały element rakiet z tej serii, dlatego grupa odbiorców dla Head Graphene XT Speed MP jest dość duża. Uniwersalność tej rakiety to także czynnik, który pozwala wykorzystać ten sprzęt w każdej strefie na korcie.

 

Według Nas

Model Grahene XT Speed MP to bardzo dobry wybór dla osób poszukujących dynamicznej rakiety. Ofensywna gry jest jeszcza łatwiejsza przy możliwości swobodnego przyspieszenia rakiety przy zagraniach z końcowej linii oraz dobrego manewrowania przy zagraniach z woleja. Rakieta polecana dla średnio-zaawansowanych oraz profesjonalnych tenisistów.

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo


« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X