Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Head Graphene Instinct MP

 

Head Graphene Instinct MP

 

Model Head’a przeznaczony dla zawodników średnio zaawansowanych oraz profesjonalnych. Rakieta jest dość uniwersalna, ponieważ łączy w sobie dobrą manewrowalność, komfort, siłę oraz łatwość w nadaniu rotacji uderzeniom.

 

PARAMETRY:

Materiał: Graphene
Pow. główki: 645.16 cm2/100 cali kw.

Waga: 311.84g
Balans: 320mm
Sztywność: 70ra
Długość: 680,58mm/27cali
Ilość strun: 16 x 19

 

Design

Head Graphene Impact MP to rakieta, która zdecydowanie stawia na poprawę  uderzeń, a wygląd jest sprawą drugorzędną. Połączenie wielu odcieni koloru niebieskiego wraz z dominującym na górze rakiety kolorem białym to design, który nie jest zbyt wymagający.

Nasza ocena: ***

 

Technologia

W tym modelu Head stawia na jeden system technologiczny. Twórcy sprzętu wykorzystali Graphene jako główny materiał do stworzenia rakiety Impact MP. Nowa technologia, która jest 200 razy twardsza od stali, pozwala zawodnikom  na osiągnięcie dodatkowej mocy uderzeń.

Nasza ocena: ****

 

Dynamika

Dynamika to jeden z kluczowych pozytywów modelu Graphene Impact MP. Możliwość szybkiego operowania rakietą sprawia, że zawodnicy nie mają problemu z zagrywaniem długich i mocnych uderzeń ze strony forehandowej lub backhandowej. Brak odczucia ciężkości rakiety to dodatkowy aspekt mający wpływ na dynamiczność tego sprzętu.

Nasza ocena *****

 

Kontrola

Ze względu na łatwość w nadaniu piłce rotacji, rakieta Head pozwala na lepszą kontrolę zawodnika nad uderzeniem. Duża główka to także ważny czynnik w zakresie panowania nad uderzeniem, dlatego Graphene Impact MP wybacza wiele niecentrycznych uderzeń.

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

Ten model Head’a to rakieta, która pozwala użytkownikowi na czerpanie przyjemności z gry. Wyczuwalna lekkość podczas uderzeń sprawia, że tenisiści mogą grać przez długi okres czasu bez poczucia zmęczenia. Dobra manewrowalność to także ważny czynnik przy uwzględnianiu komfortu gry modelem Graphene Impact MP.

Nasza ocena ****

 

Uniwersalność

Head Graphene Impact MP to rakieta uniwersalna, które moża być wykorzystana w każdej strefie kortu tenisowego. Dobra manewrowalność oraz komfort użytkowania pozwalają na skuteczne zagrywaniu serwisu, uderzeń z końcowej linii oraz zagrań z powietrza. Bez względu na styl grającego, ten model Head’a gwarantuje poprawę w jakości gry.

Nasza ocena ****

 

Gra z końcowej linii

Łatwość w manewrowaniu rakietą to jeden z wielu atutów tego modelu przy grze z końcowej linii. Zawodnicy podkreślają, że uderzenia z forehandu czy backhandu nie wymagają większego nakładu sił u grającego. Rakieta oferuje dodatkową siłę uderzeniom co korzystnie wpływa na grę ofensywną, natomiast możliwość nadania rotacji to plus gry defensywnej.


Wolej

Ze względu na dobrą manewrowalność rakietą, zawodnicy czują, że czas reakcji do piłki widocznie się poprawia. Zawodnicy są w stanie szybciej ustawić rakietę w odpowiednim miejscu, co korzystnie wpływa na dokładność zagranych piłek z powietrza. Jedynym minusem przy grze na siatcę jest mała stabilność rakiety, co jest zauważalne przy odbiorze mocnych passing-shot’ów lub przy zagraniach niecentrycznych.


Serwis

Połączenie takich czynników jak kontrola, siła, manewrowalność oraz łatwość w nadaniu rotacji sprawia, że model Graphene Impact MP jest wręcz stworzony do serwisu. Dodatkowa siła to priorytetowy czynnik przy wykonywaniu 1 serwisu, natomiast łatwość w operowaniu rakietą oraz dostęp do rotacji pozwalają na poprawę efektywności drugiego serwisu.


Cena

Za ten model Head’a trzeba zapłacić około 549zł, więc jest to normalna cena jak za model dla zawodników średnio zaawansowanych oraz profesjonalnych.

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

Head Graphene Impact MP to rakieta przeznaczona dla zawodników średnio zaawansowanych oraz profesjonalnych. Dodatkowa siła, łatwość w nadaniu rotacji, kontrola nad uderzeniami oraz komfort użytkowania to zalety tego modelu. Zarówno zawodnicy grający z końcowej linii, jak i tenisiści preferujący tenis na siatce, są w stanie poprawić swoją grę poprzez użycie tego sprzętu. Według mnieMoja opinia na temat tego modelu jest bardzo pozytywna. Uniwersalność Head’a Graphene Impact MP to kluczowy aspekt, która sprawia, że grupa odbiorców jest wręcz nieograniczona.

 

Według nas

Ta rakieta to świetny wybór by podszlifować swoje umiejętności, a także by dodać nowe zagrania do swojego repertuaru.

 


Ocena Tenisportal.com:
* fatalnie
** miernie
*** dostatecznie
**** dobrze
***** wzorowo

 

Sprawdź również:

Babolat xs 105

Babolat Pure Drive Play

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroStorm

Babolat AeroPro Drive GT

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Donnay Formula 100

« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X