Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Dunlop Biomimetic S3.0 Lite


PARAMETRY:

Materiał: Biofibre
Pow. główki: 632,26 cm2/98 cali.
Waga: 283,5g
Balans: 340mm
Sztywność: 65ra
Długość: 680,58mm/27cali
Ilość strun: 16 x 19

 

Model Dunlopa to sprzęt, który oferuje bardzo dobre możliwości w zakresie manewrowania rakietą oraz w dodaniu siły do uderzeń. Ważnym plusem jest także duża kontrola zagrywanych piłek. Rakieta przeznaczona dla zawodników początkujących oraz średnio-zaawansowanych.

 

Design

Design modelu Biomimetic S3.0 Lite to połączenie wielu kolorów, które tworzą miły dla oka sprzęt. Głównymi barwami są biel, czerń oraz czerwień, co powoduje, że Dunlop wyróżnia się na tle innych rakiet dla zawodników początkujących oraz średnio zaawansowanych. Całość uzupełniają srebrne wstawki, które tylko dopełniają udaną szatę graficzną.

Nasza ocena: *****

 

Technologia

Rakieta Dunlop Biomimetic S3.0 Lite jest skonstruowana z wielu systemów technologicznych (Aeroskin CX, MoS2 Grommets, CX Grommets, BioFibre). W tym modelu zastosowana technologia ma korzystny wpływ na dynamikę rakiety oraz na czucie i kontrolę uderzeń. Dużą korzyścią budowy tego sprzętu jest również większa siła pochodząca z naciągu, a także jego dłuższa żywotność.

Nasza ocena:*****

 

Dynamika

Dynamika to jedna z ważniejszych zalet tego modelu Dunlopa. Niska waga rakiety oraz system technologiczny Aeroskin CX niewątpliwie sprawiają, że zawodnicy nie mają żadnego problemu z przyspieszeniem główki rakiety. Dynamikę tego sprzętu możemy efektywnie wykorzystać przy serwisie, podczas gry z końcowej linii lub przy akcjach na siatce.

Nasza ocena *****

 

Kontrola

Dobre właściwości kontrolowania uderzeń to kolejne benefity z użytkowania tego Dunlopa. Niska waga rakiety oraz dobra manewrowalność zwiększają panowanie nad uderzeniem, a łatwość w nadaniu piłce rotacji tylko uzupełnia bardzo korzystny obraz tej rakiety. Jedynym minusem w zakresie kontrolowania uderzeń jest mała stabilność przy odbieraniu agresywnych piłek.

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

Dunlop Biomimetic S3.0 Lite ma swoje zalety i wady w odniesieniu do komfortu użytkowania. Niska waga rakiety, dobra dynamika oraz zwiększona kontrola uderzeń to plusy, które można efektywnie wykorzystać w każdej strefie na korcie tenisowym. Z drugiej strony, mały „sweet-spot” oraz słaba stabilność rakiety może sprawiać duże trudności w grze przeciwko mocno uderzającym rywalom.

Nasza ocena ****

 

Uniwersalność

Uniwersalność tej rakiety bardzo dobrze odpowiada poziomom graczy, do których jest kierowana. Początkujący oraz średnio-zaawansowani tenisiści odniosą duże korzyści z użytkowania tego sprzętu przy uderzeniach z forehandu, backhandu, serwisie a także przy woleju. W odniesieniu to wszechstronnego wykorzystania tego modelu, niewątpliwym minusem jest mała siła uderzeń, co może przeszkadzać niektórym odbiorcom o ofensywnym stylu gry.

Nasza ocena ****

 

Gra z końcowej linii

Łatwość w nadaniu piłce rotacji poprzez dynamiczne przyspieszenie rakiety to cecha, która pozwoli na poprawę skuteczności zagrań z forehandu i backhandu. Gra z końcowej linii to strefa, w której zawodnicy odczują również korzyści płynące z dużego komfortu użytkowania Dunlopa Biomimetic S3.0 Lite. Dużym minusem jest mały „sweet-spot”, który niekorzystnie wpływa na kontrolę uderzeń zagranych niecentrycznie.

Nasza ocena ****

 

Wolej

Łatwość w operowaniu rakietą to cecha, której poszukują wszyscy zawodnicy grający na siatce, dlatego Biomimetic S3.0 Lite można uznać za sprzęt korzystny dla tej grupy tenisistów. Jedynym minusem w tej kategorii jest słaba stabilność rakiety przy mocnych uderzeniach, co może być kluczowym problemem w grze z agresywnymi rywalami.

Nasza ocena ****

 

Serwis

W zakresie serwisu, Dunlop Biomimetic S3.0 Lite prezentuje się bardzo dobrze. Dobra dynamika tego sprzętu ma wiele zalet jeżeli chodzi o zagrywkę. Poprzez łatwe operowanie rakietą, zawodnicy mogą nadać dużą rotację przy 2 serwisie jak również dodać siły przy 1 serwisie. Dobra dynamika może powodować także problemy w postaci utraty kontroli przy szybkim manewrowaniu rakietą.

Nasza ocena ****

 

Cena

Za ten model trzeba zapłacić około 399 zł, więc jest to bardzo dobra cena jak za model dla graczy początkujących oraz średnio-zaawansowanych.

Nasza ocena *****

 

Podsumowanie

Rakieta Dunlop Biomimetic S3.0 Lite to bardzo dobry sprzęt dla zawodników, którzy grają na początkowym lub średnio-zaawansowanym poziomie. Dobra dynamika oraz kontrola to kluczowe aspekty, które pozwolą danym odbiorcom poprawić najważniejsze uderzenia w tenisie. Całość uzupełnia dobry poziom komfortu użytkowania, co sprawia, że zawodnicy nie odczuwają większego zmęczenia przy graniu tym Dunlopem.

 

Według nas

Ten model firmy Dunlop to bardzo dobra opcja dla amatorów oraz średnio-zaawansowanych juniorów. Rakieta oferuje wiele korzyści dla uderzeń z każdej strefy na korcie tenisowym, dlatego tenisiści mogą liczyć na poprawę różnorodnych umiejętności.

 

Ocena Tenisportal.com:

* fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo

« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X