Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Donnay Formula 100

Model Donnaya przeznaczony jest dla graczy preferujących nowoczesny styl gry, jakim jest ofensywna gra z linii końcowej. Zarówno gracze średnio zaawansowani jak i zawodowcy mogą sięgnąć po ten sprzęt.

 

 

 

 

PARAMETRY:


Materiał: Xenecore

Pow. główki: 645 cm2/100 cali.

Waga: 317,51g

Balans: 320mm

Sztywność: 69ra

Długość: 680,58mm/27cali

Ilość strun: 16 x 19

 

 

Design

Donnay Formula 100 to rakieta, która bardziej stawia na walory tenisowe niż na stronę wizualną. Klasyczna czerń z rdzennymi wstawkami producenta to design dla mało wymagających, dlatego osoby poszukujące “wyróżniającej” się rakiety, nie będą zadowolone z tego modelu.

Nasza ocena: ***

 

Technologia

W tym modelu Donnay przedstawia innowacyjne rozwiązanie, stosując jedynie system Xenecore. Według producenta, Xenecore to następstwo grafitu oraz przyszłość dla rynku rakiet tenisowych. Dzięki zastosowaniu nowej technologii, Donnay był w stanie wyprodukować najwęższą rakiętę dostępną na rynku (15 mm średnicy).

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

Ze względu na zastosowanie nowej technologii i zwężeniu ramy rakiety, Donnay Formula 100 to niezwykle dynamiczny model. Łatwość w przyspieszeniu rakietą przekłada się na widoczną poprawę siły i mocy uderzenia, a także pozwala na dodanie zauważalnej różnicy w rotacji piłki.

Nasza ocena *****

 

Kontrola

Ten model Donnaya skupia się głównie na dodaniu siły i mocy do uderzeń, lecz możliwość dodania dodatkowej rotacji sprawia, że kontrola piłki poprawia się. Wiele “dynamicznych” rakiet charakteryzuje się poprawą czynników tylko jednej kategorii (siła vs kontrola), natomiast Formula 100 stawia na dodanie siły przy częściowej poprawie kontroli uderzeń.

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

Cienka rama, dynamiczna specyfikacja oraz ulepszona manewrowalność to główne czynniki, które sprawiają, że gra Donnayem Formula 100 to czysta przyjemność. Zawodnicy chwalą sobie, że ofensywna  gra z końcowej linii nie sprawia trudności, nawet przy dłuższym meczu/treningu.

Nasza ocena ****

 

Uniwersalność

Ten model Donnaya to rakieta dla średnio zaawansowanych oraz profesjonalnych zawodników, lecz ograniczeniem dla odbiorców jest ich styl gry. Formula 100 jest kierowana głównie do tzw “baseliner’ów”, dlatego zawodnicy charakteryzujący się innym stylem gry, nie odczują benefitów z korzystania z tego sprzętu.

Nasza ocena ***

 

Gra z końcowej linii

Model Formula 100 stawia głównie na agresywną grę z końcowej linii, dlatego moc i siła to znaki firmowe tej rakiety. Łatwa do przyspieszenia, rakieta znacznie dodaję prędkości piłce, przez co jest to preferowany sprzęt dla zawodników grających ofensywny tenis oparty na forehandzie i backhandzie. Tenisiści podkreślają także, że wraz z dodatkową siłą, w parze idzie też poprawiona głębokość uderzeń.

Nasza ocena ****

 

Wolej

Manewrowalność oraz czucie to najważniejsze cechy tej rakiety w grze na siatcę. Zawodnicy podkreślają, że ten model jest szybszy oraz bardziej mobilny niż poprzednie rakiety, a także zauważają poprawioną reakcję przy uderzeniach z powietrza. Duży “sweet-spot” rakiety sprawia także, że można grać agresywne woleje z zachowaniem przyzwoitej kontroli umiejscowienia piłki.

Nasza ocena ****

 

Serwis

Dodatkowa prędkość serwisu to główny atut tego modelu przy zagrywce. Zawodnicy podkreślają, że nawet bez spektakularnej szybkości rakiety, można osiągnąć przyzwoite prędkości serwisu. Poprzez duży “sweet-spot”, rakieta wybacza więcej uderzeń zagranych z dala od środka rakiety, co wpływa na większą skuteczność serwisu.

Nasza ocena ****

 

Cena

Za ten model trzeba zapłacić około 649 zł, więc jest to typowa cena jak za sprzęt dla graczy zaawansowanych.

Nasza ocena *****


Podsumowanie

Donnay Formula 100 jest to zdecydowany wybór dla ofensywnych zawodników poszukujących dynamicznej rakiety. Duża główka rakiety sprawia, że grupa odbiorców nie jest zawężona tylko do typowych zawodowców, dlatego nawet średnio zaawansowani tenisiści, mogą być zadowoleni z tego modelu.

 

Według nas

To świetna rakiety do gry ofensywnej. Dynamika oraz zastosowanie najnowszej technologii to aspekty, które sprawiają, że najnowszy Donnay Formula 100 może zyskać uznanie wielu tenisistów, których gra opiera się na winnerach z końcowej linii.

 

Ocena Tenisportal.com:

* fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo

 

Sprawdź również:

Babolat xs 105

Babolat Pure Drive Play

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroStorm

Babolat AeroPro Drive GT

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour

« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X