Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Babolat XS 105

 

Rakieta jest przeznaczona dla graczy początkujących oraz średniozaawansowanych. Jest to jeden z chętniej kupowanych modeli Babolata w kategorii rakiet rekreacyjnych.


 

 

 

 

PARAMETRY:

Materiał: 100% Grafit
Pow. główki: 680 cm2/ 105 cali kw.

Waga: 265 g
Balans: 345 mm
Sztywność: 68 ra
Długość: 685 mm / 27 cali
Ilość strun: 16 x 20

 

 

Design

 

Babolat XS to nowsza i ulepszona wersja  bestsellera  Contesta Si. Rakieta wygląda nowocześnie, występuje w dwóch wersjach kolorystycznych czerwono-biała oraz czarno – biała. Model ten nie szokuje swoim wyglądem jak AeroPro Drive, mimo to wizualnie sprzęt oceniamy wysoko.

 

Nasza ocena: *****

 

Technologia

 

Oprócz systemu Woofer stosowanego również w topowych modelach Babolata, rakieta ma nowy system XS – XTRA SWEETSPOT. XS ma na celu zmaksymalizować pole czystego trafienia. Rakietą gra się „łatwo” ,  przyjemnie, jednak zalecamy używanie tłumika – podczas gry czuć lekkie wibracje.

 

Nasza ocena: ****

 

Dynamika

 

Już po kilku uderzeniach wyczuwa się, że piłka  z łatwością odchodzi od naciągu, na plus należy również uznać dobrą manewrowość. Podobnie jak w przypadku pozostałych testowanych rakiet Babolat jest wyważony na główkę, co  pomaga uzyskać dobrą dynamikę przy uderzeniach  z końca kortu. Mimo pochlebnych opinii, w tej kategorii Babolat nieznacznie przegrywa z Wilsonem.

 

Nasza ocena ****

 

Kontrola

 

Babolat XS jest często polecany młodym zawodnikom w wieku 12-13 lat. Rzeczywiście kontrola gry jest bardzo dobra . Zarówno płaskie piłki jak również piłki topspinowe lądowały tam gdzie powinny. Nieco gorzej XS wypada w grze  przy siatce, jednak wybierając model dla graczy początkujących oraz średniozaawansowanych powinniśmy głownie koncentrować się na jakości gry z końca kortu i w tej kategorii Babolat  sprawdza się znakomicie

 

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

 

Gdyby Babolat wyposażył ten model w system „Cortex” to w tej kategorii również zasługiwałby na wysokie noty. Niestety obecnie podczas niecentrycznych uderzeń wyczuwane są drgania ramy rakiety. Poza tym tą rakietą gra się przyjemnie, szczególnie gdy naciągniemy ją dobrym „komfortowym naciągiem”.

 

Nasza ocena ***

 

Uniwersalność

 

Babolat XS polecamy zarówno osobom początkującym, jak również „młodym zawodnikom” jako ich pierwsza rakieta seniorska. Wielkość główki jest odpowiednia dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją tenisową przygodę, jak również dla graczy średniozaawansowanych.

 

Nasza ocena ****

 

Cena

 

Stosunek jakości do ceny przemawia na korzyść Babolata. W tym elemencie XS wygrywa zarówno z Headem, Wilsonem, jak również z najdroższym w teście Princem. W praktyce za kwotę poniżej 400 zł możemy kupić solidną rakietę, która może nam posłużyć nawet przez kilka sezonów.

 

Nasza ocena *****

 

Podsumowanie

 

Rakieta godna polecania, na szczególną pochwałę zasługuje dobra dynamika, znakomita kontrola jak również rozsądna cena. Zastanawiając się nad swoją pierwszą rakietą warto zastanowić się nad Babolatem XS.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo

 

Sprawdź również:

Babolat Pure Drive Play

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroStorm

Babolat AeroPro Drive GT

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Donnay Formula 100


« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X