Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Babolat Pure Strike 16x19

 

PARAMETRY:

Materiał: Grafit
Pow. główki: 632 cm2/98 cali kw.
Waga: 320g
Balans: 330mm
Sztywność: 66ra
Długość: 690mm/27cali
Ilość strun: 16 x 19

 

Model  Babolata przeznaczony jest dla graczy na średnim i wysokim poziomie zaawansowania. Nowość, która łączy kontrolę i moc, w celu dodania agresywności przy zachowaniu regularności.

 

Design

Babolat Pure Strike to rakieta, która przykuję uwagę większości tenisistów. Mocny czerwony kolor świetnie komponuje się w połączeniu z czernią, co sprawia, że rakieta wygląda naprawdę profesjonalnie.

Nasza ocena: *****

 

Technologia

W tym modelu Babolat łączy wiele systemów (Evo Beam, X Sider, Response Woofer and Stabilizer Technology), które sprawiają, że rakieta “wybacza” wiecęj uderzeń zagrywanych z dala od środka rakiety, a także pozwala przyspieszyć główkę rakiety w celu uzyskania dodatkowej siły i rotacji.

Nasza ocena: ****

 

Dynamika

Nowe technologie sprawiają, że przyspieszenie rakiety jest jeszcze łatwiejsze, dlatego ta cecha sprawia, że piłki zagrywane z końca kortu mogą mieć więcej rotacji oraz siły.

Nasza ocena ****

 

Kontrola

Układ strun powoduje wyraźną poprawę w kontroli uderzeń rotacyjnych a także zagrań wolejowych, ze względu na zwiększony sweet spot. “Wybaczanie” niecentrycznych uderzeń pozwala na zachowanie lepszej regularności niż w przypadku innych rakiet.

Nasza ocena *****

 

Komfort gry

Czucie oraz łatwe sterowanie rakietą, sprawiają że wzrasta komfort gry.

Nasza ocena ****

 

Uniwersalność

Ten model Babolata jest znakomity dla średnio zaawansowanych graczy, jak również dla zawodników na wysokim poziomie. Babolat Pure Strike to wybór dla tenisisistów preferujących grę z końcowej linii lecz pozwala on też na regularne wygrywanie piłek przy siatce.

Nasza ocena ***

 

Gra z końcowej linii

Główny atut tej rakiety to ułatwiona sterowność. Szybkość z jaką jesteśmy w stanie poprowadzić rakietę, sprawia że zawodnicy nie mają problemu z uzyskaniem lepszej prędkości piłki. Cała siła generowana główką rakiety jest łatwa do zamienienia w ogólną szybkość i większą rotację piłki. Lepsza głębokość uderzeń oraz dodatkowa siła powodują, że wymiany z końcowej linii to czysta przyjemność. Poprzez uzyskanie większej rotacji, zawodnicy nie powinni mieć także problemów z zagrywaniem mocno rotowanych piłek oraz uderzeń kątowych.

 

Wolej

Rakieta bardzo stabilna przez co łatwiej jest odbierać nawet bardzo mocne uderzenia. Czucie rakiety sprawia, że zawodnicy mają większe poczucie kontroli przy uderzeniach z powietrza. Pure Strike “wybacza” także nieczyste uderzenia przez co można osiągać zadowalające rezultaty bez “perfekcyjnych” uderzeń. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zawodnik czuję się pewniej na siatce co korzystnie wpływa na efektywność gry z woleja.

 

Serwis

Dobra siła oraz zwiększona rotacja to zdecydowane zalety przy serwisie. Ułatwiona manewrowalność rakiety sprawia, że kontrola umiejscowienia zagrywki staje się w większym zasięgu serwującego. Sterowność sprawia, że zarówno mocno serwujący tenisiści, jak i ci, którzy preferują zmienność rotacji, zauważą wyraźne korzyści z używania Pure Strike.

 

Cena

Za Pure Strike trzeba zapłacić około 639 zł, więc jest to typowa cena za model dla graczy zaawansowanych.

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

Nowa grafika, nowe technologie, ale co najważniejsze, pierwsza rakieta  Babolata, która łączy ze sobą zalety dodatkowej mocy i kontroli równocześnie. Zdecydowanie polecana dla graczy na średnim i wysokim poziomie zaawansowania, którzy lubią grać agresywnie.

 

Według nas

Pure Strike to coś nowego na półce Babolata. Bardzo dobra rakiety do gry z końcowej linii oraz nie przeszkadzająca w uderzeniach bliżej siatki. Poleciłbym dla zawodników grających ofensywny tenis oparty na forehandzie i backhandzie.

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo

« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X