Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Babolat Pure Drive Tour

Model  Babolata przeznaczony jest dla zawodników opierających swój styl gry na agresywnych uderzeniach z końcowej linii. Babolat Pure Drive Tour to sprzęt polecany dla tenisistów grających na poziomie średnio zaawansowanym i profesjonalnym.


PARAMETRY:
Materiał: Graphite
Pow. główki: 645 cm2/100 cali kw.
Waga: 334,52g
Balans: 323mm
Sztywność: 70ra
Długość: 680,58mm/27cali
Ilość strun: 16 x 19

 

Design

Pod względem kosmetycznym, Babolat Pure Drive Tour prezentuje się wspaniale. Tradycjne połączenie kolorów czarnego oraz niebieskiego zostało uzupełnione o białe wstawki, które tworzą naprawdę profesjonalną szatę graficzną tego sprzętu.

Nasza ocena: *****

 

Technologia

Nowa odsłona Babolata to rakieta, która składa się z wielu systemów technologicznych (Woofer, Eliptic Geometry, GT Technology, Active Cortex, EVO Beam, FSI Technology). Spośród wielu zalet wspomnianych systemów, na szczególną uwagę zasługuje zwiększony sweet spot, który sprawia, że wzrasta kontrola oraz siła uderzeń.

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

Dobra dynamika to priorytet dla każdej rakiety z serii Pure Drive. Model Tour zapewnia łatwą sterowność co pozwala na agresywne uderzanie piłki z forehandu I backhandu. Możliwość przyspieszenia główki rakiety sprawia, że nawet duża waga tego sprzętu może być całkowicie spożytkowana na osiągniecie dodatkowej siły zagrań.

Nasza ocena ****

 

Kontrola

Kontrola nie jest najważniejszą cechą dla modelu Tour lecz twórcy zadbali by użytkownicy tej rakiety nie odczuwali wyraźnego dyskomfortu przy kontrolowaniu uderzeń. Przeniesiony sweet-spot ku górze sprawia, że łatwiej jest zachować regularność przy mocnym zagrywaniu piłek.Nasza ocena ****Komfort gryKomfort gry przy użytkowaniu tego modelu jest całkowicie zależny od stylu gry zawodnika. Babolat Pure Drive Tour to rakiety do gry siłowej, dlatego grupa odbiorców preferująca mocne granie będzie bardzo zadowolona z tego sprzętu. Z drugiej strony, tenisiści lubiący zagrywać uderzenia finezyjne mogą czuć wyraźny spadek czucia, przekładający się na mniejszy komfort użytkowania.

Nasza ocena ***

 

Uniwersalność

Rakieta Pure Drive Tour to klasyczny model przeznaczony do gry z końcowej linii. Dobra dynamika rakiety pozwala również na skuteczne zagrywanie ofensywnych piłek z powietrza lecz specyfika rakiety pozostawia wiele do życzenia przy uderzeniach kontrolowanych.

Nasza ocena ***

 

Gra z końcowej linii

Łatwy dostęp do dodatkowej siły to znak firmowy rakiety Babolat Pure Drive Tour. Dobra sterowność tego modelu pozwala na dynamiczne przyspieszenie rakiety z końcowej linii, co przekłada się na bardziej ofensywne i dłuższe forehandy oraz backhandy. Wyżej wspomniane cechy uzupełnione o dość dużą wagę rakiety tworzą prawdziwą broń dla typowych baseliner’ów.

 

Wolej

Dobra stabilność oraz manewrowalność rakiety to cechy, które pozwalają na wygrywaniu punktów przy siatcę. Skuteczne blokowanie piłek oraz zagrywanie agresywnych wolejów są możliwe ze względu na dużą wagę tego sprzętu. Widocznym minusem jest małe czucie przy zagraniach kontrolowanych typu drop-wolej.

 

Serwis

Serwis to strefa, w której można efektywnie wykorzystać  możliwości tego Babolata. Dodatkowa siła to główny element, który pozwala na poprawę agresywnych podań z 1 serwisu. Z drugiej strony, dobra dynamika wpływa na możliwość nadania dużej rotacji w drugim podaniu typu slice lub kick. Jedynym minusem tego modelu przy serwisie jest zmniejszona kontrola, dlatego siła podania musi być dopasowana do umiejętności gracza.

 

Cena

Za ten model trzeba zapłacić około 679 zł, więc jest to normalna cena jak za model skierowany głównie do graczy zaawansowanych

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

Nowy Babolat Pure Drive Tour to rakieta, która trzyma się wcześniej obranego toru z tej serii. Dodatkowa siła to dalej priorytet tej rakiety, natomiast kilka ulepszeń powoduje, że Drive Tour staje się jeszcze lepszy. Model polecany głównie dla zawodników preferujących ofensywny styl gry.

 

Według nas

Babolat Pure Drive Tour to rakieta, która oferuje ogromne możliwości w dzisiejszym tenisie. Możliwość łatwego przyspieszenia główki rakiety przekładająca się na wzrost siły zagrań z końcowej linii, to cecha, której poszukuje wielu tenisistów. Rakieta polecana dla średnio-zaawansowanych oraz profesjonalnych tenisistów.

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo

« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X