Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

TenisPortal testuje: Babolat Pure Drive Play

Pod lupę weźmiemy rakietę Babolat Play Pure Drive. Produkt ten jest jednym z pierwszych tego typu dostępnych na rynku. Jego wielką zaletą jest przede wszystkim analiza parametrów tenisowych gromadzonych podczas treningu. Więcej nie zdradzimy, zapraszamy do zapoznania się z pełną recenzją rakiety!

 

 

 

 

 

Babolat PLAY Pure Drive

PARAMETRY:

Materiał: Graphite

Pow. główki: 645 cm2/100 cali kw.

Waga:317,51g
Balans:330mm
Sztywność:73ra
Długość:680,58mm/27cali
Ilość strun: 16 x 19

 

Model  Babolata, który jako pierwszy wprowadza na rynek sprzęt pozwalający na analizę wielu czynników tenisowych. Rakieta uniwersalna, którą mogą wybrać zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy.

 

Design

Babolat PLAY Pure Drive to nowoczesna rakieta, której design jest jednym z najlepszych na rynku. Modna czerń oraz kontrastujące pomarańczowe akcenty to udane połączenie, które sprawia, że rakieta prezentuje się wyjątkowo dobrze.

Nasza ocena: *****

 

Technologia

W tym modelu Babolat łączy wiele systemów (PLAY, Woofer, Cortex Active), lecz na szczególną uwagę zasługuje najnowsze dzieło francuskiej firmy, czyli system analizy. Możliwość zintegrowania rakiety z urządzeniem mobilnym (tablet, iphone) oraz sprawdzanie różnych parametrów gry to aspekty, które napewno zaciekawią niejednego zawodnika.

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

Rakieta PLAY Pure Drive to dynamiczny model, który oferuje duże możliwości przyspieszenia, co widocznie przekłada się na siłę uderzeń. Zawodnicy chwalą sobie możliwość bardzo agresywnej gry, ze względu na dobrą manewrowalność rakiety.

Nasza ocena *****

 

Kontrola

Głównym atutem tego modelu jest łatwość w dodaniu siły do uderzeń, lecz Babolat PLAY Pure Drive to także możliwość dokładnej gry z rotacją. Brak topspinu może spowodować utratę regularności ze względu na dynamikę i specyfikację rakiety, dlatego styl grającego ma duży wpływ na stopień panowania nad piłką.

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

Komfort gry to cecha, której brakuje temu modelowi, lecz patrząc na wiele innych atutów tego sprzętu, odbiorca nie powinien narzekać. Rakieta głównie oferuje dodatkową moc uderzeń, dlatego odbiło się to na komforcie użytkowania.

Nasza ocena ***

 

Uniwersalność

Ten model Babolata jest dość uniwersalnym wyborem, który oferuje dobrą stabilność przy grze z powietrza oraz dynamiczne właściwości ofensywne dla typowych baseliner’ów. Rakieta może być użytkowana przez tenisistów o różnym poziomie zaawansowania.

Nasza ocena *****

 

Gra z końcowej linii

Dodatkowa siła to pierwsze odczucia przy grze z końcowej linii. Łatwość w przyspieszeniu rakietą oraz stabilność w momencie trafienia piłki to aspekty, które wpływają na możliwość agresywnej i regularnej gry z forehandu lub backhandu. Zawodnicy podkreślają, że wraz z dodatkową siłą, polepsza się też głębokość zagrywanych piłek.

 

Wolej

Stabilność oraz wybaczalność uderzeń zagrywanych z dala od środka rakiety to cechy, które charakteryzują Babolata PLAY Pure Drive podczas gry z woleja. Łatwość w zagrywaniu mocnych i długich piłek to skutek charakterystyki tego modelu (dodatkowa siła), lecz zawodnicy zauważają też pewne problemy z kontrolą przy zagrywaniu uderzeń specjalnych (np. drop wolej).

 

Serwis

Dodatkowa siła to główny atut przy serwisie, lecz możliwość dodania umiarkowanej rotacji to także ważna cecha tego modelu. Zarówno mocno serwujący jak i taktycznie zagrywający tenisiści podkreślają, że rakieta nie powoduje zmęczenia, nawet przy wielu powtórzeniach.

 

Cena

Za ten model trzeba zapłacić około 1659 zł, więc jest to bardzo wysoka cena, lecz musimy pamiętać, że jest to także innowacyjny produkt na rynku rakiet tenisowych.

Nasza ocena ***

 

Podsumowanie

Babolat PLAY Pure Drive to następca tradycyjnego Pure Drive’a, ulepszony o system analizy wielu czynników tenisowych. Rakieta oferuje sprawdzanie takich parametrów jak liczba i prędkość uderzeń czy ich technika. Model skierowany do każdego użytkownika, niezależnie od poziomu zaawansowania.

 

Według nas

Ta rakieta to coś nowego na rynku, lecz póki co przypomina mi to bardziej gadżet niż solidne urządzenie do polepszenia jakości treningu. Możliwość sprawdzania różnych parametrów to ciekawy pomysł, lecz wiele z nich nie przynosi większych korzyści przy poprawie umiejętności technicznych i taktycznych.

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowo

 

Sprawdź również:

Babolat xs 105

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroStorm

Babolat AeroPro Drive GT

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour


« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X