Porady
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

Jak wybrać najlepsze buty do gry w tenisa ?

Wybór najlepszych butów do gry w tenisa, spośród oferty dostępnej obecnie w sklepach, nie jest zadaniem tak prostym, jakby mogło się wydawać. Istnieje kilka różnych odmian obuwia przeznaczonego do tego celu i należy ocenić, które z nich będą najodpowiedniejsze dla naszych potrzeb.

Aby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba poznać kilka kluczowych elementów np. typ nawierzchni, kontur stopy oraz przedział cenowy, w którym jesteśmy w stanie rozpocząć poszukiwania. Im buty bardziej wytrzymałe, tym lepsze. Jeśli obuwie zapewnia naszym stopom dobre wsparcie, przede wszystkim gdy jesteśmy w ruchu, tym większa szansa na zmniejszenie ewentualnych obrażeń.

Tenis to szybka gra, w której niezwykle istotna jest szybkość zawodnika, a but może być tego cennym atutem, tym bardziej, że niektórzy tenisiści występują na różnych rodzajach kortów. My polecamy każdemu z was posiadanie odpowiedniego typu obuwia przystosowanego do określonej nawierzchni. Pamiętajcie, że buty, które byłyby zalecane do gry na kortach twardych nie będą nadawać się od gry na trawie.

Kiedy idziecie kupić buty do gry, musicie poinformować sprzedawcę o rozmiarze waszej stopy. Odpowiedni rozmiar jest niezwykle istotny, aby uniknąć niepotrzebnych pęcherzy i dyskomfortu podbicia. Musicie upewnić się, że wsparcie podbicia stopy jest dokładnie takie, jakie potrzebne jest do waszego konkretnego podbicia.

Przedział cenowy za buty do tenisa może różnić się od siebie drastycznie. Jeśli jesteś zapalonym tenisistą, zapewne będziesz chciał zainwestować w nieco lepsze obuwie. W dłuższej perspektywie, wydanie tych kilkudziesięciu dodatkowych złotych może okazać się satysfakcjonujące, o ile posiadamy odpowiednią gwarancję. Upewnij się przy tym, że zapoznałeś się z warunkami gwarancji i tego, kiedy i w jaki sposób mógłbyś uszkodzone buty zwrócić.

Jeżeli wybierzesz właściwie obuwie, przystosowane do twojego wzrostu i poziomu gry, będziesz mógł doświadczyć zdecydowanie bardziej komfortowej gry. Pamiętaj, że Twoje buty pomagają w zachowaniu równowagi i kontroli na korcie!

 

Przeczytaj również:

''Jak wybrać rakietę''

''Podstawowe parametry rakiet''

''Znajdź odpowiedni uchwyt do swojej rakiety''

''Jak wybrać i owinąć rączkę rakiety?''

''Jak dobrać naciąg''

''Jaką długość powinna mieć twoja rakiet''


« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X