Recenzje rakiet
Recenzje rakiet Porady Jak wybrać i serwisować rakietę?

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Dunlop kontynuuje serię rakiet dla zawodników i zaawansowanych graczy „300 tour”, dodając do nich technologię Aeroskin mającą zwiększać prędkość rakiety podczas uderzenia, HM6 Carbon, czyli strukturę o kształcie plastra miodu w celu zmniejszenia wibracji rakiety oraz zaopatrując rakiety w owijki bazowe w technologii Gecko-Tac.

 

Gra z głębi kortu  8.5/10

 

Pierwsze wrażenie przy uderzaniu tą rakietą, to jak mało mocy rakieta nadaje piłce, jak bardzo jest manewrowa i jak dużo kontroli nad piłką daje graczowi. Z wagą 320 gramów z naciągiem, silnemu balansowi na rączkę (6 pkt.) niskim „swingweight” mogłem być niezwykle agresywny w grze z końca kortu i uderzać piłki mocno bez obaw, że piłka wyląduje w aucie.  Z łatwością generowałem rotacje w swoich uderzeniach mimo stosunkowo małej główki (296 cm kwadratowych) i gęstego utkania naciągu, choć nie było to tak dużo rotacji z jaką lubię grać.  Bardzo podobało mi się, jak rakietą gra się slice, choć zajęło mi chwilę przyzwyczajenie się do zachowania rakiety przy tym uderzeniu. Rakieta ma stosunkowo mały sweetspot, co nie było dla mnie aż takim problemem, lecz uderzenie poza nim powodowało spory spadek mocy piłki,  z drugiej strony pozwoliło wielokrotnie na to, że mimo nieczystego trafienia piłka pozostawała w korcie. Jedyną wadą jaką zauważyłem to delikatna niestabilność skrętna rakiety, która była najbardziej odczuwalna przy odgrywaniu silnie zagranych przez przeciwnika pilek. Po dociążeniu za pomocą taśmy ołowianej na godzinie 6 i 9 główki niestabilność właściwie nie była odczuwalna. Rakieta jest niezwykle wygodna przy uderzeniach, trafiając centralnie miałem wrażenie, że piłka wchodziła głęboko w naciąg, a wychodząc rakieta dawała to delikatne „chrupkie” uczucie, dając poczucie dużej kontroli nad piłką.

 

Wolej 8/10

 

Dzięki wysokiej manewrowości, z łatwością operowało mi się ją przy siatce. Rakieta zachowuje się niezwykle przyjemnie i stabilnie,  mocne piłki dzięki niskiej mocy rakiety pozostawaly w korcie.

 

Serwis  9/10

 

Rakietą serwowało się mi po prostu fantastycznie, i był to bez wątpienia mój ulubiony aspekt tej ramy.  Miałem uczucie, że moge posłać piłkę w każde miejsce pola serwisowego. Im mocniej zagrywałem pierwszy serwis tym lepiej rakieta się zachowywała. Przy drugim serwisie wcale nie było gorzej, z łatwością generowałem dużo rotacji, zagrywając przy tym piłkę z większą siłą niż innymi rakietami jakimi grałem.

 

Return 7,5/10

 

Retuny grało mi się naprawdę dobrze. Rakieta dawała dużo kontroli, przez co mogłem agresywnie i precyzyjnie returnować szczególnie drugi serwis. Napotkałem natomiast trochę kłopotów grając przeciwko mocno serwującym graczom, gdzie przy returnach dawała się we znaki delikatna niestabilnośc rakiety.

 

Podsumowanie

 

Rakieta przeznaczona dla graczy dobrych i bardzo dobrych, lubiących grać agresywnie z końca kortu, szukających rakiety dające dużo kontroli i mało mocy przy uderzeniach. Rakieta niezwykle komfortowa i manewrowa.

 

Zalety

 

Świetna kontrola piłki, manewrowalność, serwis tą rakietą to czysta przyjemność. Rakieta ma moim zdaniem duży potencjał i jest świetną bazą do modyfikacji. Dobrze pasuje to mojego stylu gry, po dociążeniu rakietą grało mi sie dużo lepiej.

 

Wady

 

Niestabilność przy mocniejszych piłkach. Dla mnie zbyt lekka jak na rakietę „Tour”

 

 

Maciek Jędrusik

 

Sprawdź również:

Babolat xs 105

Babolat Pure Drive Play

Babolat Pure Drive GT

Babolat AeroStorm

Babolat AeroPro Drive GT

Head YouTek Instinct Lite

Head YOUTEK Radical Pro (Andy Murray)

Head YOUTEK Prestige MidPlus

Wilson BLX Six One 95

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Donnay Formula 100

« powrót

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X