Virtua Tennis

VIRTUA TENNISPiewsze wydawnictwo z serii (dostępne na PC) ukazało się w 1999 roku. Za produkcję odpowiadał zespół Sega-AM3. Gra dostępna była na takie platformy jak: Dreamcast, PC oraz Game Boy.

Do dyspozycji gracza jest możliwość rywalizacji zarówno w turniejach tenisowych, jak i meczach towarzyskich. Rozgrywka może odbywać się w wersji jednoosobowej lub też wieloosobowej. Wprowadzono również tryb World Circuit, który wymaga od grającego wypełniania różnego rodzaju misji, a także pojedynkowania się z innymi tenisistami.

Druga edycja serii pod nazwą Virtua Tennis 2 wydana została w roku 2001 na konsolę Dreamcast, zaś rok później na PlayStation 2.

W 2005 zdecydowano się na wydanie trzeciej części gry Virtua Tennis: Wortld Tour, która pojawiła się dla użytkowników PSP.

Wydawnctwo pod tytułem Virtua Tennis 3  zadebiutowało na rynku gier w roku 2006. Rok później mogli się nią cieszyć również użytkownicy Xbox'a 360, PlayStation 3, PSP oraz posiadacze PC.

Najnowsze wydawnictwo – Virtua Tennis 4
Najnowsza część serii wydana została w roku 2011. Jest dostępna dla większości graczy, tj. dla użytkowników PC, PlayStation 3, Xbox'a 360 oraz Wii.

Gra Virtua Tennis umożliwia rozgrywkę w kilku trybach: Arcade, Excibition, World Circuit. Tryb Arcade wymaga ukończenia i wygrania przez rozgrywającego pięciu spotkań,, jeśli marzy on o wygraniu turnieju. Każde spotkanie odbywa się na innym korcie, na którym występują wszystkie rodzaje nawierzchni, które spotkać może w rzeczywistej grze w tenisa. W trybie Arcade możliwe są rozgrywki zarówno singla, jak również debla.

W trybie Excibition gracz może rozgrywać mecze w pojedynczym spotkaniu, w którym ma możliwość wyboru wielu opcji związanych z meczami, np. ilość setów, kort, poziom trudności. Rozgrywki mogą odbywać się jako spotkania singlowe, jak i deblowe. W jednym meczu może uczestniczyć do czterech graczy.

Tryb World Circuit jest głównym trybem gry. Najważniejszym zadaniem gracza wybierającego tę opcję jest jest uczestniczenie i zwyciężanie w meczach z przeciwnikami oraz kończenie meczy, które mają charakter treningowy. Początkujący gracz rozpoczyna na miejscu 300. w rankingu, które wraz ze zwycięstwami poprawia. Im wyżej znajdujemy się w rankingu, tym spotkania stają się cięższe, tak samo jak trening.

Treningi, które mają za zadanie poprawić umiejętności zawodnika, mają niekiedy charakter komiczny i mało realistyczny. Każde z wykonywanych przez tenisistę treningów składa się z trzech poziomów, przy czym ostatni jest równocześnie poziomem najtrudniejszym do przejścia. Dzięki ukończeniu poszczególnych poziomów na konkretnych treningach grający zdobywa coraz więcej punktów, które umożliwiają korzystanie ze sklepu, zaopatrzonego m.in. w rakiety i stroje.

Gracz może wcielić się w różnych zawodników, którzy stanowią wirtualne odwzorowanie realnie istniejących gwiazd tenisa. Każda z proponowanych osób posiada inne cechy, które mogą rzutować na styl gry w tenisa, a także przesądzać o wygranej lub porażce w danej rozgrywce. Zawodnicy ci są o tyle realistyczni, że ich cechy odpowiadają im w rzeczywistości, np. Jim Courier charakteryzuje się rozmaitymi uderzeniami, zaś mocną stroną Marka Philippoussis'a jest podanie.

 

 

 

 

 

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X