Tenisowy bukmacher

Tenisowe zakłady bukmacherskie

 

W przypadku tenisowych zakładów sportowych mamy do czynienia z różnymi sposobami rozliczania zakładów – najważniejsze z nich to:

  • zwycięzca meczu (match winner);
  • pierwszy set (first set);
  • wynik w setach (set betting);
  • liczba setów (number of sets);
  • zwycięzca turnieju (winner, outright);
  • handicap gemowy/setowy (games/sets handicap);
  • liczba gemów (total gems);
  • przynajmniej jeden set (at least one set);
  • dokładny wynik w pierwszym secie (first set exact score);
  • zakłady na żywo (live betting).

 

Pierwsza z wymienionych wyżej opcji to match winner. Jest to to jedna z najsłynniejszych metod i znajduje się w ofercie większości firm, zajmujących się obstawianiem wyników spotkań sportowych. Jeśli zdecydujemy się na wybór tej opcji, naszym zadaniem będzie wytypowanie osoby, która wygra mecz tenisowy. W przypadku omawiania match winner należy wspomnieć o możliwości tzw. kreczu, co w tenisie zdarza się dość często. Mowa tutaj o niemożności zakończenia spotkania z powodu kontuzji, która wystąpi u jednego z zawodników. Jest to to dość istotny element ponieważ różni bukmacherzy stosują różne metody rozliczania zakładów w takim przypadkach. Jeśli jesteśmy zainteresowani obstawianiem meczy tenisowych z uwzględnieniem tej właśnie opcji, musimy dowiedzieć się jak przyjmujący zakłady rozwiązuje tego typu sytuacje.

 

Kolejnym elementem tenisowych zakładów jest first set. W odróżnieniu od match winner, first set odnosi się do typowania zwycięzcy pierwszego rozegranego setu. Pewnym rozwinięciem first set jest set betting - oprócz powyższych parametrów musimy także określić również jak będzie wyglądało to zwycięstwo, a więc jaki mniej więcej będzie stosunek przegranego do wygranego.

 

Następną opcją, związaną z setami jest number of set. W tym przypadku naszym zadaniem nie jest typowanie zawodnika wygrywającego, a tylko wielkości wygranej, a więc stosunku osiągniętego zwycięstwa. Opcja winner umożliwia obstawienie zwycięstwa końcowego zawodnika.

 

System w którym osoba (instytuacja) przyjmująca zakłady ustala przed rozegranym spotkaniem sumę gemów, które według niego zostaną rozegrane w konkretnym zdarzeniu tenisowym, a obstawiający może wybrać, czy faworyt wygra spotkanie z przewagą tej liczby gemów (lub też czy jego przeciwnik nie przegra tą różnicą) nazywa się systemem games/sets handicap. Już pod koniec meczu bukmacherzy sumują liczbę gemów wygraną przez jedną i drugą stronę w zawodach i odejmują od wyniku, który uzyskał faworyt ustalona zawczasu liczbę gemów.

 

Jeśli zaś zainteresuje nas system total gems to należy wiedzieć, że bukmacher ustala tutaj liczbę gemów, która zostanie według jego opinii rozegrana w konkretnym przypadku. Naszym zadaniem jest obstawienie tego, czy liczba ta będzie większa, czy mniejsza.

 

W przypadku gdy interesuje nas obstawianie parametrów związanych tylko i wyłącznie z jednym zawodnikiem to powinniśmy wybrać system at least one set. Wyberając tę opcję obstawiamy, że nasz faworyt wygra przynajmniej jednego seta w określonym spotkaniu.

 

First set exact score to system, w którym musimy przewidzieć dokładny wynik uzyskanu w konkretnym meczu, tj., z uwzględnieniem gemów w pierwszym z rozegranych setów (która ze stron ile wygra).

 

Jeśli zaś interesują nas zakłady o nieco podwyższonym stopniu zaangażowania i wywoływania skoków adrenaliny to wybierzmy live betting. Umożliwia on typującym na dokonywanie zakładów w trakcie spotkania tenisowego.

 

Źródła: wikipedia.org/wiki; poradniktypera.com; tenisbet.pl; sportbet.pl;

 

 

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X