Jak dokonać wyboru obozów tenisowych?

1. Co to jest obóz tenisowy ?
Jest to wyjazd wakacyjny, w formie obozu lub kolonii, przeznaczony dla dzieci i młodzieży, podczas, którego nauka i doskonalenie tenisa ziemnego jest przewodnim, aczkolwiek zazwyczaj nie jedynym elementem pobytu. Wyjazdy organizowane są w ośrodkach w całej Polsce. Są obozy tenisowe nad morzem, są również wyjazdy połączone z inną tematyką przewodnią, jak na przykład: tenis połączony z nauką języka obcego, obozy tenisowo - windsurfingowe, z elementami piłki nożnej, tańca, a nawet golfem.

 

 

2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego obozu tenisowego ?
Dobry obóz tenisowy to przede wszystkim szkolenie tenisa na wysokim poziome. Taki jest w końcu główny cel wyjazdu. Dlatego tak ważne jest, aby ilość osób w grupie nie przekraczała 5 osób - jest to optymalna liczba osób na jednym korcie. Bardzo istotny jest również trener - powinna być to osoba doświadczona, najlepiej z uprawnieniami Polskie Związku Tenisowego lub PTR. Często zdarza się, że zamiast profesjonalnego trenera tenisa, dziećmi zajmuje się amator lub student AWF bez doświadczenia w nauczaniu tenisa. Jest to bardzo groźna sytuacja, gdyż uczestnik może nabrać złych nawyków na całe życie. Czym skorupka za młodu nasiąknie..

3. Na co jeszcze zwrócić uwagę ?
Przede wszystkim na wiarygodność organizatora. Powierzaj swoje pociechy tylko sprawdzonym, zaufanym organizatorom z wieloletnią tradycją. Zawsze sprawdzać wiarygodność biura, pytając o: wpis do bazy organizatorów turystyki (prowadzone przez Marszałka Województwa), ubezpieczenie organizatorów turystyki (w Polsce jest obowiązkowe). Zwracaj również uwagę, na liczbę organizowanych wyjazdów i referencje. Nie znaczy to, że mały, lokalny organizator (np. szkoła tenisa czy klub) jest zły, po prostu uważaj, bo w takim przypadku ryzyko jest znacznie większe. Dobry organizator powinien również organizować dojazd uczestników na wyjazd z wielu miejsc, gdyż możesz nie mieć czasu, aby dowiedź swoją pociechę w odległy zakątek Polski.

 

 

4. O co pytać organizatorów obozów tenisowych ?

Pytaj o wszystko co przyjdzie Ci do głowy. Przede wszystkim:


Jak liczne są grupy tenisowe ?

Ile kortów pozostaje do dyspozycji organizatora podczas trwania turnusu?

Czy trenerzy są profesjonalni, czy posiadają stosowne uprawnienia?

Kto stanowi pozostałą część kadry poza trenerami tenisa?

Czy organizator zapewnia sprzęt? (piłki tenisowe, rakiety tenisowe)

Jaki jest standard ośrodka?

Czy korty są na miejscu, czy trzeba do nich dojeżdżać lub przechodzić przez ruchliwą ulice?

Jakie atrakcje mają zapewnienie uczestnicy oprócz tenisa?5. Jak znaleźć wymarzony obóz tenisowy ?
To proste! Wystarczy wpisać w najpopularniejszą wyszukiwarkę: obozy tenisowe lub obóz tenisowy i przeglądnąć proponowane strony. Obozy tenisowe są coraz bardziej popularne w Polsce, więc organizatorów jest wielu. Wystarczy poszukać, a każdy znajdzie wyjazd tenisowy dopasowany do swoich potrzeb. Miłych wakacji, powodzenia!

 

 

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X