Liga tenisowa świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu

« powrót | Data publikacji: 10-12-2015 17:35

Jeszcze w latach 90-tych tenis w naszym kraju był kojarzony ze sportem elitarnym, który jest dostępny dla nielicznych. Sukcesy Agnieszki Radwańskiej oraz moda na sportowy tryb życia spowodowały, że coraz więcej osób zaczęło uprawiać tę piękną dyscyplinę. Dzięki temu odbywa się dużo turniejow amatorskich, a wielu miejscach tenisiści organizują rozgrywki ligowe. Ta forma rywalizacji cieszy się dużym powodzeniem entuzjastów białego sportu.

 

 

Mecze ligi tenisowej są rozgrywane w ponad 100 miastach w Polsce. Rozgrywki odbywają się zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach, takich jak Lubicz czy Podkowa Leśna. Dzięki temu amatorzy mogą toczyć pojedynki z rywalami na podobnym poziomie  zaawansowania i poczuć smak wyrównanej sportowej rywalizacji. Otwarta droga do awansu na coraz wyższe poziomy rozgrywkowe to najlepszy sposób na rozwijanie własnych umiejętności i większą satysfakcję z gry. To znakomita forma spędzania wolnego czasu dla amatorów białego sportu. Co ważne, mecze są zwykle rozgrywane  w terminach dogodnych dla tenisistów. Dzięki temu zawodnicy nie mają problemów ze znalezieniem partnera do gry.

 

Najstarsza i największa jest poznańska Amatorska Liga Tenisowa. Rozgrywki mają ponad dwudziestoletnią tradycję. W sezonie zimowym uczestniczy w nich około 100 zawodników, a letnim 200 amatorów na 4-8 poziomach rozgrywkowych.

 

Bardzo prężnie rozwijają się ligi w średnich wielkości miastach, jak  Ostrowiec, Bełchatów, Stalowa Wola czy Tarnobrzeg. To pokazuje, że ten system rozgrywek doskonale się sprawdza i powoduje, że gra w tenisa staje coraz bardziej modna w naszym kraju. W ostrowieckiej Philipiak Milano Powiatowej Lidze Tenisowej uczestniczy ponad 50 zawodników podzielonych na 3 klasy rozgrywkowe, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na 70- tysięczne miasto.

 

-Mecze stoją na bardzo wysokim poziomie i dostarczają wielu emocji - mówi prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Tenisowego Winner Zbigniew Dąbrowski – Najmłodszy tenisista ma 16 lat, a najstarszy 63 lata. W 2016 roku rozpocznie się trzecia edycja rozgrywek. Poprzednie dwie wygrał aktualny mistrz Polski nauczycieli Maciej Nowak. Nowością kolejnego sezonu będzie liga deblowa.

 

Najwiekszym fenomenem są jednak rozgrywki  w mniejszych miejscowościach. Swoje ligi mają Glinka Szlachecka, Sławno czy Komorniki. Świadczy to o coraz większej popularności tenisa w kraju. Miejmy nadzieję, że rozgrywki te będą coraz bardziej się rozwijać, a w przyszłości może nawet ktoś zorganizuje Tenisową Ligę Mistrzów...

 

 

Autor: Rafał Lipczyński


źródło: inf. własna, fot. badzfit.com.pl

 

Zobacz również:

Wasze komentarze:

wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X