Porady dla początkujących


Porady dla początkujących Porady dla grających
Odżywianie Przygotowanie fizyczne
Rehabilitacja

Kiedy zacząć grać w tenisa?

 

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: w każdym wieku można zacząć naukę gry w tenisa!!!!! Zwłaszcza, jeżeli mówimy o grze rekreacyjnej, bo tu jedynym warunkiem są dobre chęci!

 

Często wśród rodziców nasuwa się pytanie, kiedy dziecko może rozpocząć swoją przygodę z tenisem. Trudno ustalić w tej kwestii sztywną granicę, ponieważ już nawet 4-latki mogą próbować swoich sił. Proszę jednak pamiętać o bardzo istotnej rzeczy - najmłodsi muszą stopniowo poznawać tę dyscyplinę sportu. Z myślą o nich opracowano minitenis, który rozgrywany jest na specjalnym korcie o długości 11m. Oczywiście, podczas nauki, nasze pociechy używają specjalnych, lekkich i krótkich rakiet (długość 41-48cm), oraz gąbczastych  piłek. Wcześniej jeszcze trenerzy koncentrują ich uwagę na licznych zabawach, podczas których uczą podstawowych uderzeń. Dzięki temu, już po kilku godzinach, dzieci zaczynają regularnie odbijać przez minisiatkę, czyli grają w tenisa!!!!!

 

Po kilku treningach, gdy prezentowany poziom gry na to pozwala, kort jest stopniowo wydłużany, a piłki stają się coraz twardsze. Bardzo istotnym elementem w kształceniu najmłodszych jest jednak brak pośpiechu. Proszę sobie wyobrazić 6-letnie dziecko grające na pełnowymiarowym korcie twardą piłką…… Gwarantujemy Państwu, że nawet po kilku godzinach, nie byłoby ono w stanie zmierzyć się z rówieśnikiem, ponadto nabyłoby również wiele szkodliwych nawyków technicznych. Pamiętajmy więc, żeby naukę tenisa powierzyć wykwalifikowanym instruktorom.

 

Drodzy Rodzice nie próbujcie na siłę kreować siebie na trenerów dla własnych pociech.  Nieumiejętnie prowadzone treningi mogą zrazić dziecko do tenisa.

 

Wiemy już, że przygodę z ową dyscypliną rozpocząć można nawet w przedszkolu, ale co, jeśli jesteśmy w „dojrzałym wieku”? Odpowiedź jest prosta -  wciąż nie musimy rezygnować z własnych zainteresowań! W początkowej fazie nauki gry polecamy skorzystać z porady trenera lub instruktora. Osoby dorosłe - podobnie jak dzieci - również najszybciej przyswoją podstawy, ćwicząc na krótszym korcie (oczywiście rakiety są normalnych rozmiarów, ale proponujemy używać miękkich piłek). Naturalnie, w miarę czynionych postępów, należy wydłużać plac gry (oraz zmieniać piłki na twardsze), aż w końcu staniemy na linii końcowej.

 

Zachęcamy wszystkich błędnie myślących, że „dla mnie na tenisa jest już dawno za późno”, do bliższego zapoznania się tym pięknym sportem. Rezultaty zależą od wielu naszych indywidualnych cech, ale gwarantujemy, że grać może nauczyć się każdy.  W życiu codzienny trzeba zadbać o własne zdrowie, a tenis jest idealną odskocznią od stresów.

 

Dla osób szukających również rywalizacji i współzawodnictwa polecamy udział w licznych turniejach amatorskich, rozgrywanych w całej Polsce. W wielu miastach i miasteczkach odbywają się ponadto amatorskie ligi tenisowe. A wszystko po to, żeby jak najwięcej osób postawiło na aktywny tryb życia.

 

Tenis to świetna recepta na dobrą kondycję oraz wyśmienita zabawa, zarówno dla 4-, jak i 70- latków!


« powrót

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X