Porady dla grających


Porady dla początkujących Porady dla grających
Odżywianie Przygotowanie fizyczne
Rehabilitacja

Idealny przeciwnik na trening

 

To z kim i jak często powinniście grać podczas treningów, zależy głównie od Waszej mentalności, nastawienia i ogólnie rozumianych cech psychiki. Każdy bowiem inaczej odbiera przegrane i wygrane oraz ich skalę czy częstotliwość.

 

 

 

Proponowane proporcje:

przeciwnicy słabsi – 20%;

przeciwnicy równi – 50%;

przeciwnicy mocniejsi – 30%.

 

Pozostaje jeszcze kwestia wyjaśnienia, co rozumiemy jako „mocniejszy”, „równy” i „słabszy” i co każdy z nich może Wam zaoferować…

 

Mocniejszy

 

To ogólnie przeciwnik z jakim regularnie możecie przegrywać 3-6. Wtedy ma to jakiś sens. Przy regularnych wynikach 0-6 czy 1-6 robi się zwykła „strzelnica” i jak to mówi się potocznie – nie łapiemy się na grę. Nie ma to sensu ani dla nas, ani dla rywala. W takiej grze nauczycie się głównie niepopełniania błędów, dokonywania tych właściwych wyborów, gry na maksimum przez dłuższy czas. Co więcej, poznacie konsekwencje swoich złych zagrań. Tu nie ma „zmiłuj”! 80% niestarannych czy nieprzemyślanych zagrań kończy się odstrzałem.

 

Równy

 

To taki przeciwnik, z którym wygrywacie i przegrywacie w stosunku 4-6 czy 6-4. Tu gracie na „swoim” poziomie. Utrwalacie nabyte umiejętności, dokonujecie korekt i wdrażacie meczowo nowe elementy. Ponieważ wynik jest wyrównany, pracuje też Wasza psychika, radzicie sobie ze stresem meczowym.

 

Słabszy

 

To przeciwnik, z którym Wy regularnie wygrywacie 6-3. To Wasze pole treningowe. Tu ustawiacie sobie swoją grę, ćwiczycie nowe elementy, utrwalacie i szlifujecie już nabyte. Chodzi jednak o to, by też - jak w przypadku odwrotnym do rywala mocniejszego – obyć się bez tzw. strzelnicy. Piłka ma wracać, tylko ma wracać tak byście mieli komfort prowadzenia gry i duży margines błędu.

Tenis ziemny wyniki - ranking ATP, ranking WTA

« powrót

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X